کد خبر: 871512 A

مدیر کل میراث فرهنگی قزوین خبر داد:

همزمان با افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران جاذبه های گردشگری استان قزوین معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علیرضا خزائلی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه گردشگری بین المللی که در تهران برگزار شد، اظهار کرد: در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی قزوین، توانمندی های استان در حوزه صنایع دستی نیز در سالن شماره هفت این نمایشگاه که از روز گذشته در تهران آغاز به کار کرده به نمایش گذاشته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: معرفی توانمندی های گردشگری استان ها در چنین نمایشگاه‌هایی بدون شک به جذب گردشگر و رونق گردشگری کمک خواهد کرد به ویژه آنکه نزدیکی قزوین به تهران یک ظرفیت خوب و مغتنم برای جذب گردشگران تهرانی به شمار می رود.

 خزائلی با بیان اینکه یکی از اولویت های ما تبدیل قزوین به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور است، افزود: با معرفی و تبلیغ ظرفیت های استان در پایتخت و همچنین استان های مجاور تلاش داریم تا برای تحقق این هدف بکوشیم.

 وی با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از هموطنان از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان قزوین اطلاعی ندارند، بیان کرد: شعار امسال ما در ستاد تسهیلات سفرهای نوروز ۹۹ "قزوین گذری نیست، دیدنی است" تا بتوانیم از ظرفیت مسافران عبوری برای جذب گردشگری به قزوین تاریخی و زیبا استفاده کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دولتخانه صفوی با برخورداری از کاخ چهلستون، سردرب عالی قاپو، گراند هتل و ... به عنوان مقر شاهی صفوی و یادگار پایتختی قزوین در دوران صفویه، سعدالسلطنه به عنوان بزرگترین کارونسرای درون شهری ایران، آب انبارهای سردار بزرگ و کوچک، کلیسای کانتور کوچک ترین کلیسای ایران، سپه نخستین خیابان ایران، مسجد جامع عتیق از قدیمی ترین و بزرگترین مساجد ایران، آستان و بقعه تاریخی امامزاده حسین فرزند امام رضا(ع)، چهار انبیا مدفن چهار پیامبر الهی قوم بنی اسرائیل، برج های دوگانه خرقان در آوج، غار پارینه سنگی قلعه کرد، خانه و حسینیه امینی ها، مناظر و کوه های اندج، قلعه حسن صباح و دریاچه اوان در الموت و آبگرم یله گنبد کوهین تنها بخشی از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی قزوین هستند که دیدن آنها برای هر گردشگری فرح بخش و به یادماندنی خواهد بود.

بیش از ۱۴۰۰ اثر از استان قزوین در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که بخش قابل توجهی از آن شامل بناها و محوطه های تاریخی است.

جاذبه های گردشگری استان صنایع دستی گردشگری گردشگری استان نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر