کد خبر: 871463 A

معاون اداره کل راهداری استان خبرداد:

معاون اداره کل راهداری استان قزوین گفت: با بارش برف و کولاک شدید هنوز راه ۱۱۸ روستا مسدود است که تیم های راهداری برای بازگشایی آنها در تلاش هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، اسماعیل تربره گفت: با بارش سنگین برف و کولاک در روز سه‌شنبه هفته جاری راه نزدیک به ۵۰۰ روستای استان مسدود شد که در همان روز با تلاش تیم‌های راهداری نیمی از این راه ها بازگشایی شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: با تلاش شبانه روزی تیم های راهداری از روز گذشته تاکنون نیز راه ۱۲۰ روستا بازگشایی شده است به گونه ای که تقریبا راه انسداد شده روستایی در شهرستان های بوئین زهرا، آبیک و تاکستان و البرز وجود ندارد.

تره بر اظهار کرد: راه ۱۱۸ روستا همچنان مسدود است که تیم های راهداری همه تلاش خود را برای بازگشایی آنها به کار گرفته اند.

وی ادامه داد: بیشتر راه های مسدود روستایی در استان مربوط به مناطق الموت غربی و الموت شرقی و کوهین در شهرستان قزوین و بخش مرکزی و آبگرم در شهرستان آوج است که کولاک و باد کار بازگشایی مسیرهای ارتباطی در این مناطق را دشوار کرده است.

این مسئول در ادامه با اشاره به اعزام تیم های راهداری قزوین به گیلان برای بازگشایی مسیرهای ارتباطی این استان،گفت: بیش از ۲۰ دستگاه ماشین آلات راهداری قزوین برای کمک به بازگشایی راه‌های گیلان به این استان اعزام شده و مشغول خدمت رسانی هستند.

۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد که ۲۲۰ کیلومتر آن آزادراه، ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و سایر نیز راه آسفالته روستایی است.

بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده شبانه روزی روستا برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر