کد خبر: 871442 A

رئیس ستاد انتخابات استان خبرداد:

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین از هزار و ۴۰ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف استان و ۶۵۱ شعبه ثابت و ۳۸۹ شعبه سیار خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان که در دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ملزومات برگزاری انتخابات، صدور کارت هوشمند ملی است که در استان ۹۰ درصد واجدان شرایط دارای کارت ملی هوشمند هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اضافه کرد: تا قبل از برگزاری انتخابات، مراکز ثبت احوال استان آمادگی صدور کارت هوشمند ملی را دارند چون داشتن این کارت، فرایند رای گیری را تسریع خواهد کرد.

حبیبی بیان کرد: مهمترین بخش روز رای گیری، احراز هویت است که کاملا به صورت مکانیزه و الکترونیکی انجام می‌شود و دستگاه‌های تعبییه شده ظرف سه تا چهار ثانیه هویت افراد را مشخص خواهند کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه انتخابات بزرگترین رویداد سیاسی کشور است، افزود: هزار و ۴۰ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف استان پیش بینی شده است که ۶۵۱ شعبه ثابت و ۳۸۹ شعبه سیار هستند.

وی ادامه داد: قریب به ۲ هزار خودرو در این زمینه ساماندهی شده است و حدود ۲۰ هزار نفر عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و محافظان صندوق برای انتخابات به کار گرفته شده اند.

رئیس ستاد انتخابات استان عنوان کرد: تبلیغات انتخاباتی از ۱۲ شامگاه گذشته در استان آغاز شده و تا هشت صبح روز پنجشنبه هفته آینده ادامه خواهد یافت و با نظارت‌های صورت گرفته میزان تخلفات به حداقل ممکن رسیده است.

حبیبی گفت: رقابت سنگینی در حوزه‌های انتخابیه استان قزوین جریان دارد و با توجه به آخرین بررسی صلاحیت‌ها حدود ۱۳۵ یا ۱۳۶ نفر در عرصه رقابت حضور دارند.

معاون سیاسی استاندار یادآور شد: شهرستان تاکستان به نظر می‌رسد رقابت فشرده‌تری دارد و باید نظارت دقیق‌تری در این حوزه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی نامزدهای انتخابات دیر هنگام ابلاغ شد و در ماده ۵۷ آن ابهامی وجود داشت که مشورت‌های لازم با دستگاه قضا صورت گرفت و ابهام موجود رفع شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

استان قزوین انتخابات خودرو قانون معاون سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر