کد خبر: 871423 A

مدیرکل بهزیستی استان به ایلنا خبر داد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین از فعالیت 18 کمپ ترک اعتیاد در قزوین خبرداد.

علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: در حال حاضر ۱۸ کمپ فعال برای ارائه خدمات به بیماران معتاد مشغول به کار است که هزینه نگهداری و درمان برای یک ماه ۷۴۰ هزار تومان را شامل می شود.

مدیرکل بهزیستی استان افزود: در صورت متجاهر بودن بیمار و یا فقدان حمایت مالی از طرف خانواده و سایرین، حمایت لازم از سوی اداره بهزیستی صورت می‌گیرد و یارانه به مراکز پرداخت می شود.

وارثی اضافه کرد: حمایت یارانه ای از خانواده هایی که فقر اقتصادی دارند از سوی بهزیستی انجام می‌شود که شامل خدمات اولیه ترک اعتیاد، مراقبت‌های پزشکی در مرحله سم زدایی است و پس از سپری شدن مرحله اول درمان، دوره اقامتی بهبودی که شامل آموزش‌های گروهی و مشاوره های فردی است به بیماران ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: در این دوره که معمولا از یک ماه تا ۳ ماه طول می‌کشد مراقبت های بیمار از خود و مقابله با وسوسه مصرف به بیمار آموزش داده می‌شود و همچنین مراقبت های پس از خروج از مرکز ترک اعتیاد معمولا برای بیمارانی که وارد مرحله غربالگری اولیه و مدیریت مورد می شوند تا ۶ ماه انجام می شود.

این مسئول اظهار کرد: در صورت پایدار بودن بیمار بر ترک خدمات بیمه‌ای، خدمات هویتی مراقبت از خانواده و زمینه سازی برای اشتغال و توانمند سازی بیماران به عمل می آید .

 مدیرکل بهزیستی استان یادآور شد: معمولا بیمارانی که با طرح مدیریت رصد می‌شوند مانایی بیشتری بر سلامتی و عدم مصرف مجدد مواد را تجربه می کنند.

استان قزوین بهزیستی درمان یارانه کمپ ترک اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر