کد خبر: 871335 A

برودت بی سابقه هوا موجب شد؛

برودت بی سابقه هوا در روزهای گذشته کنتور منازل 117 مشترک کرمانشاهی را بر اثر یخزدگی و عدم رعایت توصیه های شرکت آب و فاضلاب برای مواجهه با یخزدگی لوله ها و کنتورها، شکست.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای کرمانشاه، برودت بی سابقه هوا که دمای منفی 10 درجه سانتیگراد را برای شهر کرمانشاه به همراه داشت باعث شد مشترکینی که توصیه های این شرکت را مبنی بر نحوه عایق بندی لوله و پوشش کنتورهای آب و...رعایت نکرده بودند و سعی در رفع یخزدگی کنتور  با آب جوش داشتند، با شکستگی لوله و کنتور منزل و قطع آب مواجه شوند.

  بر اساس این گزارش، سامانه 122 حوادث و اتفاقات آـب و فاضلاب استان کرمانشاه بیش از 2500 مورد تماس تلفنی مبنی بر گزارش  ترکیدگی لوله و انشعاب آب مشترکین دریافت و مورد پیگیری قرار دادند.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این رابطه گفت: با توجه به برودت هوا، احتمال ترکیدگی لوله های روباز و کنتورهای آب وجود دارد، لذا از مشترکین گرامی درخواست می شود با استفاده از پوشش های مناسب از جمله پشم شیشه، موکت، گونی و غیره برای عایق بندی کنتورها و لوله های روباز آب اقدام و در صورت بروز یخ زدگی مواردی از قبیل ریختن آب جوش روی کنتور آب و روشن کردن آتش در حوضچه کنتور جدا خودداری کنند.

وی تأکید کرد: نگهداری بهینه از کنتورهای آب و لوله های روباز از یخ زدگی در فصل زمستان و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به این تاسیسات در فصل زمستان توسط مشترکین ضروری است.

وی افزود: مرکز ارتباطات مردمی روابط عمومی آب و فاضلاب با شماره تماس 122 هم در کلیه روزهای سال به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سئوالات و راهنمایی همشهریان است لذا از شهروندان خواستاریم در نگهداری و پوشش کنتور آب نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهند و در صورت بروز و یا مشاهده هرگونه مشکل با این مرکز تماس بگیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: در صورت ترکیدگی کنتورهای آب هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خسارت احتمالی متوجه این امور نخواهد بود.

هوای سرد شکستگی کنتور آب - شرکت آب وفاضلاب شهر کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر