کد خبر: 871078 A

سرپرست خدمات شهری شهرداری قزوین خبر داد ؛

سرپرست خدمات شهری شهرداری قزوین از آمادگی 2 گرم خانه جهت اسکان بی‌خانمانان قزوین خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، وحید مقدم سلیمی اظهار کرد: خودروهای مکانیزه یخ‌زدا و تیغه‌دار به ایستگاه‌های ششگانه خدمات مدیریت پسماند واقع در نقاط مختلف شهر اعزام شده و ۴۰ دستگاه انواع خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سبک مشتمل بر برف روب مکانیزه، خودروی مکانیزه یخ‌زدا، لودر، بابکت، کامیونت کمپرسی و خودروی وانت و سواری در این عملیات مشارکت داشتند.

 سرپرست خدمات شهری شهرداری قزوین افزود: این عملیات با مشارکت بیش از ۶۰۰ نیروی انسانی در ۲ شیفت کاری در حال انجام است و ۱۶ دستگاه کامیونت کمپرسی جهت نمک و ماسه پاشی و مواد یخ‌زدا در سطح شهر به کار گرفته شده‌اند.

مقدم سلیمی ادامه داد: شن و نمک پاشی برای بازگشایی معابر شهری از ۲۴ ساعت گذشته با اولویت بندی معابر براساس دسترسی به بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، مهدهای کودک‌ها و معابر اصلی هسته مرکزی به سمت سایر معابر فرعی انجام شده است.

وی اضافه کرد: همچنین به‌منظور پیشگیری از لغزندگی معابر، ۱۵۰ باکس مواد یخ‌زدا نیز در معابر شیب‌دار و تقاطع‌های شهر تعبیه شده و به‌صورت مستمر شارژ می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: عملیات یخ‌زدایی تا پاکسازی کامل معابر شهری ادامه خواهد یافت و تمام نیروهای شهرداری با تمام توان در این زمینه به فعالیت خواهند پرداخت.

 سرپرست خدمات شهری شهرداری قزوین همچنین با اشاره به برودت هوا و لزوم استقرار افراد بی خانمان در مکان‌های سرپوشیده، خاطر نشان کرد: هم‌ اکنون ۲ مرکز نگهداری افراد بی‌خانمان در شهر قزوین مستقر است و تمامی کسانی که کارتن خواب بوده و مکانی برای خوابیدن ندارند می‌توانند از گرمخانه شهرداری استفاده کنند.

مقدم سلیمی عنوان کرد: همزمان با بارش برف و برودت هوا طی روزهای گذشته بیش از یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر از معابر اصلی شهر برف‌روبی و یخ زدایی شد.

وی در پایان از مردم خواست: اگر با افراد بی‌خانمان و بی سرپناه برخورد کردند به شماره تلفن ۳۳۳۵۴۰۲۰ تماس گرفته یا از طریق سامانه ارتباط شهروندی ۱۳۷ شهرداری قزوین موضوع را اطلاع دهند.

 

 

 

 

 

 

بارش برف شهرداری کارتن خواب گرم خانه بی خانمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر