کد خبر: 870986 A

مدیر کل راهداری استان اردبیل خبر داد:

مدیر کل راهداری استان اردبیل گفت: راه ارتباطی ۲۱۸ روستای این استان همچنان مسدود است.

به گزارش ایلنا، علی رحمتی در این باره گفت: با تلاش جهادی راهداران تمامی محور‌های استان اردبیل به جز محور خلخال-اسالم باز است، اما به دلیل تداوم بارش برف و کولاک مقطعی شدید در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها، تردد در آن‌ها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.
 
وی با اشاره به اینکه راه ۲۱۸ روستا بخاطر کولاک شدید مسدود است و عملیات بازگشایی آن‌ها باقوت انجام خواهد شد افزود: با آغاز بارش برف عملیات برف‌روبی و نمک پاشی سطح جاده از سوی راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها انجام شده و رانندگان باید با توجه به شرایط جوی استان به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر وسایل و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
 
دبیر کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به امدادرسانی راهداران به خودرو‌های گرفتار شده در برف تصریح کرد: ۱۱۰ اکیپ راهداری با ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات و ۴۳۵ نفر نیروی انسانی در راهدارخانه ها، گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی استان اردبیل مستقر هستند و با همه توان آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران عزیز هستند.
 
رحمتی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار کیلومترباند برف روبی در محور‌های اصلی، فرعی و روستایی استان اردبیل انجام شده است.
 
وی با اشاره به استقرار اکیپ‌های راهداری در گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی بیان کرد: بیش از ۲۰ هزار تن ماسه و نمک در انبار‌ها و راهدارخانه‌ها برای بازگشائی محور‌ها ذخیره شده است.
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از مردم و مسافران خواست خودروی خود را به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ مجهز کرده، از سفر‌های غیرضروری خودداری نموده و قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ و یا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

استان اردبیل بارش برف راهداری و حمل و نقل جاده شماره تلفن روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر