کد خبر: 870771 A

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در دانشگاه سمنان گفت: تکمیل فرآیند صنعتی سازی آشپزخانه های دانشگاه‌ها در قالب طرح‌های مشارکتی اولویت سال 99 این صندوق در حوزه تغذیه دانشجویی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر مطیعی با اعلام این خبر در حاشیه افتتاح خط صنعتی آشپزخانه دانشگاه سمنان گفت: تغذیه دانشجویی و ارتقای کیفیت تغذیه یکی از دغدغه‌های وزارت علوم ، صندوق رفاه و مسئولان دانشگاه‌هاست که تجهیزات و زیر ساخت‌های آشپزخانه ها در این میان نقش مهم و اساسی دارند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در سال 98 از حدود 365 میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد نوسازی و ارتقای آشپرخانه ها 52  میلیارد تومان صرف ارتقای آشپزخانه‌های دانشجویی در کشور شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در نیمسال نخست سال تحصیلی 99-98 به تمام متقاضیان، وام های دانشجویی پرداخت شد و در نیمسال دوم سال تحصیلی هم مشکلی در پرداخت تسهیلات دانشجویی نداریم.
 
مطیعی اظهار امیدواری کرد: با تخصیص‌های مناسب اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه، امکان حمایت های مالی بیشتر از دانشجویان و حوزه های ماموریتی صندوق رفاه فراهم شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هر ساله در قالب طرح های ارتقاء سراهای دانشجویی اقدام به نوسازی ، تجهیز و بهسازی خوابگاه ها‌های دانشجویی می شود گفت: پارسال 100 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح سرمایه گذاری شد.

مطیعی افزود: امسال هم این طرح اجرا می شود و دانشگاه‌های متقاضی بهسازی سراهای خود می توانند با فراخوانی که از اردیبهشت سال 99 زده خواهد شد در این زمینه اعلام آمادگی کنند.

به گفته وی، پس از دریافت تقاضاها هزینه تجهیز، مرمت و نوسازی برآورد و بر سر هزینه مشارکت با دانشگاه‌ها تفاهم و عملیات نوسازی سراها پس از امتحانات پایان ترم آغاز و قبل از پایان ماه شهریور به پایان می‌رسد.

تغذیه دانشجو سرمایه گذاری علوم تحقیقات و فناوری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر