کد خبر: 870217 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز برای سومین‌بار با حضور خانواده‌های خود در مقابل استانداری فارس نسبت به عدم دریافت مطالبات ایام اشتغال که حدود 13 سال از آن می گذرد، اعتراض کردند.

هاشم شمشیری رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه سهامدار عمده کارخانه خواستار بخشیدگی تمام جرائم قضایی است، ادامه داد: بسیاری از مشکلات سهامدار عمده کارخانه در حوزه قضایی است که بعضا به موضوع قانونگذاری باز می‌گردد و در حیطه ستاد تسهیل و کارگروه رفع موانع تولید نیست.

شمشیری با اشاره به اینکه گمان نمی‌کنم چنین مصوبه ای در ستاد تسهیل رفع موانع تولید در کشور به تصویب برسد، افزود: اگرچه سهامدار عمده این کارخانه خواستار بخشودگی‌ جرائم و برداشتن موانع قضایی در تمام بخش ها است اما مسئولان خواسته های سهامدار را به ستاد تسهیل کشور ارسال کرده اند که در صورت موافقت مسئولان مشکلات کارخانه را به سهامدار تحویل دهند.

رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز با بیان اینکه طی جلسه ای که حدود 20 نفر از بازنشسگان آی. تی. آی با معاونت اقتصادی استانداری فارس و مدیر کل کار استان برگزار کردند مقرر شد که هیات حمایت از صنایع اعضا هیات اجرایی کارخانه آی. تی. آی تا 15 روز آینده تغییر کند، گفت: مسئولان استانی جهت رفع مشکلات بازنشستگان آی. تی. آی مصوباتی را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانداری تصویب کرده‌اند.

به گفته وی احتمال موافقت ستاد تسهیل رفع موانع تولید با تقاضای سهامدار عمده بسیار کم است.

رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در ادامه با اشاره به اینکه مصائب و مشکلات سهامدار عمده کارخانه بسیار زیاد است ادامه می دهد: علاوه بر مشکلاتی و بدهی هایی که سهامدار به ادارات و بانک ها دارد وی ممنوع الخروج هم هست که در این نامه سهامدار عمده خواستار رفع و برطرف شدن مشکل ممنوع الخروجی هم هست.

2fc12fbb-0374-45a9-af53-5546eb91fd40

وی با بیان اینکه معتقدم که موضوعات و مشکلات سهامدار عمده کارخانه در هیچ شرایطی نمی تواند عملی شود بیان کرد: تائید نشدن مشکلات سهامدار عمده کارخانه به نفع و سود بازنشستگان است چرا که تائید نشدن این موضوع نشان از عدم توانایی مدیریت سهامداران در مجموعه کارخانه و آی. تی. آی است.

شمشیری با اشاره به اینکه مسئولان استانی هم معتقدند که حل شدن مشکلات سهامداران امری نشدنی است ادامه داد: مسئولان استان همواره خواستارند که تصمیم گیری در باره وضعیت کارخانه آی.تی. آی به دلیل اینکه مشکلات را از سر خود رفع کنند باید تهران اتخاذ شود.

رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز در ادامه با اشاره به اینکه مسئولان استانی به بازنشستگان قول داده اند که طی 75 روز آینده و در صورت حل شدن موارد مشکلات مطالبات بازنشستگان آی. تی. آی را حل می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان استان همواره به ما وعده می‌دهند که در دو ماه آینده مشکلات بازنشستگان را حل می کنند، ادامه داد: گرچه تمام بازنشستگان آی. تی. آی به این وعده ها عادت کرده اند بنابراین ما همواره انتظار داریم که دولت مطالبات بازنشستگان را پرداخت کند.

رئیس کانون بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز خاطرنشان کرد: اگرچه کارخانه آی. تی. آی در تملک بانک ملی قرار دارد بنابراین ما همواره خواستاریم که بانک ملی مطالبات بازنشستگان را از محل مصادره این مجموعه به ما بپردازد.

آی تی خانواده مخابرات مشکلات کانون بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر