کد خبر: 869757 A

مدیرکل تامین اجتماعی فارس خبر داد:

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در خصوص بخشودگی جرائم در سال ۹۸ گفت: بخشودگی کارفرمایان شامل ۵ هزار و ۷۵۵ کارگاه و ارزش 25 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایلنا ابراهیم کشاورز درجمع خبرنگاران بااشاره به پوشش بیمه ای جمعیت ۲۰۷ هزار نفری مستمری بگیران تصریح کرد: تامین اجتماعی فارس ماهیانه ۵۰۰ میلیارد تومان بابت تعهدات شامل هزینه پرداخت، مستمری بازنشستگان، هزینه درمان  و مقرری بیمه بیکاری پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه پرداخت عیدی مستمری بگیران امسال زودتر از روال سال های قبل در بهمن ماه پرداخت می شود؛ خاطرنشان کرد: زمان ۱۸ لغایت ۲۱ بهمن ماه برای پرداخت عیدی مستمری بگیران در نظر گرفته شده است و تاکنون در سطح استان بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان پرداخت داشته ایم.

کشاورز همچنین به طرح های جدید سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۸  اشاره و عنوان کرد: اولین مورد پرونده الکترونیک است که بیش از ۴۱۷ هزار پرونده به صورت الکترونیکی شده است که از بهمن ماه ۹۸ شروع شده است و تا شهریور کلیه پرونده شعب در استان الکترونیکی می شود. 

مدیرکل تامین اجتماعی فارس با اشاره  به دیگر طرح های سازمان تامین اجتماعی در سال 98  عنوان کرد: طرح دیگرحذف عکس از دفترچه های درمانی است که با استفاده از شماره پشت کارت ملی می توان اطلاعات هویتی بیمه شدگان را به دست آورد.

طرح بیمه دانشجویان برای اولین بار

کشاورز همچنین با بیان اینکه در سال ۹۸  طرح بیمه دانشجویان برای اولین بار انجام شده است؛ یادآور شد:  کلیه دانشجویان می توانند براساس کارت دانشجویی و با پرداخت ۱.۱ دهم دستمزد؛ بیمه خود را بپردازند .

وی ادامه داد:  در طرح بیمه دانشجویی حق بیمه ماهیانه با نرخ ۱۲ درصد ۲۰۰ هزار تومان، ۱۴ درصد ۲۳۰ هزار تومان و ۱۸ درصد ۳۰۰ هزار تومان است و بابت هزینه درمان هم می توانند  ۴۹ هزار تومان ماهیانه پرداخت کند.

کشاورز با اشاره به معافیت حق بیمه قرارداد شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: این طرح به منظور بهبود کسب و کار بدون حق بیمه است.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس با اشاره به پوشش بیش از ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار نفری تامین اجتماعی در استان عنوان کرد: از نظر جمعیت تحت پوشش چهارمین استان با ۷۶۰ هزار نفر بیمه شده اصلی، ۴۷۰ نفر بیمه شده اجباری و ۵۳ هزار نفر بیمه کارگران ساختمانی هستیم.

 کشاورز یادآور شد:  میزان مطالبه تامین اجتماعی فارس از کارفرمایان مبلغ800  میلیارد تومان است.

به گفته وی، بیمه زنان خانه دار نیز طرح دیگری است که متقاضیان  می توانند با مراجعه به تامین اجتماعی با انعقاد قرارداد مشاغل آزاد با سه نرخ ۱۲ درصد ،۱۴ درصد و ۱۸ درصد حق بیمه را پرداخت کنند.

کشاورز گفت: در سال 98 نیز 12 هزار نفر بیمه بیکاری در استان دریافت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل هزار نفر افزایش داشته است.

افتتاح  اورژانس بیمارستان شهید بهشتی

مدیر درمان تامین اجتماعی فارس با اشاره به بازسازی۲ هزار و ۱۵۰‌ متر مربع بخش اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی گفت: اورژانس بیمارستان شهید بهشتی جز وسیع ترین بخش اورژانس کشور است و همچنین افتتاح آزمایشگاه جدید بیمارستان شهدید بهشتی به عنوان یکی از مجهزترین مراکز ملکی تامین اجتماعی در جنوب کشور انجام شد.

اکبر امیری خاطرنشان کرد: با تکمیل و بازسازی بخش های مختلف بیمارستان تامین اجتماعی در سال ۹۹ برنامه های بهسازی و نوسازی بیمارستان شهید بهشتی را به ۱۰۰ درصد می رسانیم.

 امیری  با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از یک میلیون و۷۰۰ هزار خدمت ارائه شده است؛ خاطرنشان کرد: در بخش درمان غیر مستقیم تمهیدات مختلفی درنظر گرفته شد تا مراکزی که با ما قرارداد دارند راحت تر کار کنند 

وی ادامه داد: تهاتر مطالبات بیمه ای مراکز طرف قرارداد پیگیری شد و بیش از یکسال است که با مراکز طرف قرارداد تهاتر داریم و هرماه حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد مطالبت مراکز طرف قرارداد به صورت تهاتر پرداخت می کنیم 

وی با اشاره به اینکه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی خدمات زیادی در فارس و جنوب کشور دارد؛ خاطرنشان کرد: این موضوع تعهدات مالی زیادی ایجاد می کرد و با توجه به اینکه  نقدینگی مطالبات مراکز با تاخیر بود در قالب تفاهم نامه با وزارت بهداشت توانستیم مطالبات درمانی مراکز دانشگاهی را به روز کنیم .

امیری خاطرنشان کرد: نسبت به سال های گذشته مطالبات داروخانه طرف قرارداد از۷ ماه به ۴ ماه تاخیر رسانده ایم و مرداد ۹۸ پرداخت شده است.

به گفته وی مطالبات پزشکان خانواده آذر ۹۸ پرداخت شده است و مراکز دیالیز تا ابتدای شهریور ۹۸ پرداخت شده است.

ارتقا تعهدات بخش درمان تامین اجتماعی

مدیر درمان تامین اجتماعی فارس معتقد است: تعهدات خود را نسبت به سال گذشته بهتر ارائه شده است و سال آینده شاهد افتتاح درمانگاه زرقان خواهیم بود و همچنین درمانگاه فیروزآباد درحال ساخت است و با این روند در استان هیچ شهر بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت  نیست که مراکز ملکی نداشته باشیم.

امیری با اشاره به اینکه تحقق عدالت در خدمات درمانی دنبال می شود؛ خاطرنشان کرد: مراکزی که دسترسی آنها به مراکز ملکی تامین اجتماعی بیش از ۸۰ کیلومتر باشد برای ارائه خدمات با مراکز خصوصی و دولتی قرارداد می بندیم.

وی همچنین در خصوص ساخت بیمارستان دوم تامین اجتماعی گفت: در کل کشور استان فارس توانست در بودجه جاری سال ۹۸؛  ۱۱۸ میلیارد تومان بودجه برای ساخت این مرکز بگیرد و برای سال ۹۹ هم ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرده ایم که امید است به تایید برسد.

بودجه تامین اجتماعی درمان کسب و کار نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر