کد خبر: 868579 A

با حضور در دفتر نمایندگی ایلنا مطرح شد:

جمعی از دامداران کاشمری ضمن انتقاد از وضعیت انحصاری و نبود نظارت در حوزه دامداری های کاشمر می‌گویند چنانچه امتیازی به شرکتی و فردی اعطا می‌شود، نظارت جدی در جلوگیری از ظلم و بهره‌کشی نسبت به زیر مجموعه وی هم از سوی دستگاه های نظارتی انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، تعدادی از دامداران این شهرستان که به امر تولید و اشتغال زایی مشغول هستند، با حضور در دفتر خبرگزاری ایلنا ضمن گلایه از جهاد کشاورزی و شرکت دامداران اظهار داشتند: واحدهای لبنیاتی و شرکت های شیر شهرستان با وجود فروش شیر در بازار به ازای هر کیلو ۴ تا ۷ هزار تومان به مردم، از پرداخت وجه شیر به دامداران خودداری می کنند.

آنها گفتند: شرکت تعاونی دامداران کاشمر، از پرداخت وجه شیر دامداران که روزانه تحویل شرکت می‌دهند، خودداری می‌کند و در عوض وجه شیر را بصورت هفتگی و ماهانه حواله کنستانتره به شرکت توزیع علوفه می دهد که در انحصار خاص شرکتی دیگر است.

این دامداران ادامه دادند: شرکت توزیع کننده کنستانتره نیز در مراجعه دامداران می گوید که تحویل کنستانتره پس از صدور بیمه دام مقدور است که عملا از پرداخت وجه شیر دامدار که حاصل زحمت و دسترنج دامداران است، اجتناب می کنند .این در حالی است که بیمه دام امری است که به خود دامدار ارتباط دارد و شرکت، شیر دامدار را روزانه حسب آزمایش تعیین کیفیت دریافت می کند که باید وجه آن را پرداخت کند. 

دامداران کاشمر می‌گویند: چون انحصار توزیع کنستانتره به یک نفر داده شده ، همین موجب سرگردانی دامداران بین شرکت شیر و شرکت توزیع علوفه شده و هر کدام به نوعی موجب سرگردانی دامدار و سو استفاده از وی می شوند .

این دامداران خواهان پایان انحصار و امتیازات خاص به یک فرد و شرکت و سرمایه دار هستند و خواهان آن هستند چنانچه امتیازی به شرکتی و فردی اعطا می شود نظارت جدی در جلوگیری از ظلم و بهره کشی و امتیاز گیری و سرگردانی زیر مجموعه وی و مردم داشته باشند، چرا که این عوامل و عدم نظارت موجب دلسردی تولید کننده و حرکت به سمت دلالی که مطمئنا سود آوری بیشتری دارد خواهد شد که این در عمل مخالف بیانات و تاکیدات مسئولان کشور در سال رونق تولید و اشتغال است.

اشتغال پول سرمایه شیر گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر