کد خبر: 867693 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: استان قزوین را باید به قطب تولید محصولات لوازم خانگی تبدیل نماییم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت اله جمالی پور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت لوازم خانگی پارس برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین در تولید لوازم خانگی ید طولایی داشته و از استان‌های مطرح در این زمینه شناخته می‌شود.

جمالی پور گفت: شرکت پارس یکی کارخانه‌های معتبری است که در دهه ۴۰ در این زمینه پایه گذاری شد.

وی اضافه کرد: این شرکت قرار بود با همکاری ژاپنی‌ها به مرکزی برای تولید نیاز کل منطقه در حوزه لوازم خانگی و الکترونیکی تبدیل شود که متاسفانه به دلیل سوء مدیریت در گذشته با چالش‌های جدی مواجه شد و تا مرحله تعطیلی رفت.

استاندار قزوین بیان کرد: در دولت تدبیر و امید با توجه به سیاست حمایت از تولید این شرکت با تغییر مدیریتی مجددا احیا شد و روزانه تولید قابل توجهی در حوزه یخچال و فریزر دارد.

وی افزود: امیدواریم با کمک دولت بتوانیم، بخش ماشین لباسشویی این شرکت را نیز مجددا راه اندازی کنیم و برای افزایش ظرفیت تولید و اشتغال آن گام برداریم.

جمالی پور گفت: در تبدیل استان قزوین به قطب تولید لوازم خانگی یکی از شرکت‌هایی که در این فرایند مورد توجه قرار می‌گیرد، شرکت پارس است.

استاندار ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و تدبیر مدیران شرکت بتوانیم این مجموعه را به یک برند بین المللی تبدیل کنیم که در گذشته نیز این چشم انداز برای آن تعریف شده بود.

وی با اشاره به دلایل مشکلات واحدهای برند در استان، گفت: این واحدها که بخش دولتی یا خصولتی هستند به دلیل تغییرات متعدد مدیریتی با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند و باید حداقل برای ثبات مدیریت آنها و رفع مشکلاتشان تلاش کرد.

شرکت لوازم خانگی پارس بدهی معوق ندارد

حسین رحمانی نیا مدیرعامل شرکت لوازم خانگی پارس نیز در این جلسه با اشاره به زیانده بودن این کارخانه در سال ۱۳۹۶ که تولید آن نیز تقریبا متوقف شده بود، گفت: بعد از تغییراتی که در حوزه‌های مختلف تولیدی و اداری کارخانه صورت گرفت توانستیم طی دو سال گذشته زیان انباشته را به سود تبدیل کنیم.

مدیرعامل شرکت لوازم خانگی پارس با قدردانی از همکاری رضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) با این شرکت، گفت: از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر، تامین نقدینگی و مواد اولیه است که همکاری خوبی از سوی مدیران و مسوولان کشوری و استانی در راستای حل مشکلات تولید این کارخانه صورت گرفت.

رحمانی نیا با تاکید بر اینکه کارخانه پارس حتی یک روز حقوق معوق ندارد، گفت: با به روز کردن محصولات تلاش می‌کنیم تا خط تولید لباسشویی را نوسازی کرده و در کنار آن بتوانیم ماشین ظرفشویی را نیز برای رفع نیاز داخل تولید کنیم.


 

استان قزوین اشتغال مشکلات مشکلات واحدهای تولیدی افزایش ظرفیت تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر