کد خبر: 865895 A

مدیرکل امور بانوان استانداری خبرداد:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین از برگزاری ۴۱ برنامه شاخص ویژه بانوان با موضوعات فرهنگی و اجتماعی به مناسبت دهه فجر در استان قزوین خبرداد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، صدیقه ربیعی اظهار کرد: این برنامه‌ها با هدف نمایش دستاوردهای زنان استان قزوین و همچنین تبیین گفتمان‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ورزشی برگزار می‌شود.

به گفته مدیرکل امور بانوان استانداری، برگزاری مسابقه، همایش، نمایشگاه‌ و همچنین نشست‌های تخصصی در حوزه زنان از مهمترین محورهای پیش‌بینی شده در ۴۱ برنامه شاخص امور بانوان استان است.

ربیعی به برگزاری میز خدمت در میعادگاه نماز جمعه ۲۵ بهمن ماه سال جاری اشاره و اضافه کرد: در این روز فرصتی فراهم می‌شود تا بانوان قزوینی در همه اقشار، مطالبات، راهکارها و پیشنهادات خودشان را مطرح کنند.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه میز خدمت ادارات در حاشیه نماز جمعه به لحاظ مکانی شرایط لازم را برای حضور بانوان را فراهم نمی‌کرد، طی نشستی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و ایشان دستور دادند که به زودی بستر لازم برای بیان مطالبات زنان در میز خدمت فراهم شود.

وی، نقش زنان را در پیشرفت و توسعه کشور بی‌بدیل دانست و افزود: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، زنان همواره با تلاش و کوشش خود توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نقش آفرینی کنند که این مهم باید در دهه مبارک فجر نیز برای این قشر از جامعه تشریح و تبیین شود.

قزوین جزو ۱۰ استان نخست کشور در حوزه تصدی مدیریت زنان است.

استان قزوین خانواده دهه فجر شاخص فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر