کد خبر: 865048 A

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: مرکز درمان و مراقبت در منزل جهاد دانشگاهی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با پشتوانه نیروهای متخصص آماده ارائه خدمات پزشکی و پرستاری بر بالین بیمار در منزل است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، مهدی ژیان‌پور در نشست خبری افتتاح مرکز درمان و مراقبت در منزل جهاد دانشگاهی واحد اصفهاناظهار داشت: جهاد دانشگاهی نهاد عمومی غیردولتی شناخته شده در کشور است که باری بر دوش دولت نیست، اما هرجا مشکلی برزمین مانده باشد در رفع آن می‌کوشد.

وی ادامه داد: در این مرکز تمام خدمات بهداشتی پزشکی شامل نمونه گیری، انجام و ارسال جواب آزمایش، سرم درمانی، تزریقات، سوند ادراری، لوله معده، مدیریت و مراقبت انواع زخم و استومی، خدمات توانبخشی (فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی)، طب سنتی (فصد خون، حجامت، زالو درمانی و ماساژ)، طب سوزنی برای انواع بیماری ها، رادیولوژی پرتابل، مراقبت از سالمندان، بیماران محتضر و مادران باردار بعد از زایمان، و اختصاص پرستار و آمبولانس جهت اعزام به سراسر کشور انجام می شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان افزود: تمام خدمات این مرکز با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می شود و در این راستا تصمیم داریم اقدامی مجدانه را بدون هیاهو به سرانجام برسانیم، جهاد دانشگاهی در سطح کشور با وجود پژوهشکده‌های معتبر از مصادیق این حرکت است. مراکز جهاددانشگاهی در تمام کشور بر موضوعات مختلف تمرکز دارند که در اصفهان نیز در حوزه مطالعات شهری با ۳ کارگروه فعال و حوزه درمان با آزمایشگاه تشخیص طبی مشغول به فعالیت است و موضوع مراقبت پزشکی در جهاد به جد پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در حوزه پزشکی باید حداقل های خدمات با کیفیت مناسب به مردم ارائه شود، که مرکز آزمایشگاه تشخیص طبی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در این بخش از نخستین مجموعه هایی راه اندازی شده در کشور پس از تهران است که با ارائه خدمات با کیفیت و هزینه مقرون به صرفه از سال ۱۳۶۳ تاکنون مشغول به فعالیت است.

ژیان‌پور گفت: ورود جهاد دانشگاهی به حوزه پزشکی به این دلیل است که خدمات باکیفت با هزینه مناسب به مردم  ارائه کند. این مراکز مناسب افرادی از جامعه است که می خواهند با هزینه های دولتی خدمات با کیفیت دریافت کنند.

ژیان‌پور دریافت خدمات پزشکی در منزل را گامی مناسب در راستای رسیدن به کیفیت زندگی دانست و تاکید کرد: در حال حاضر اصفهان جزء آلوده ترین کلانشهرها در میان هشت کلانشهر کشور است. اینکه بتوانیم با ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی در منزل از ورود بی مورد در سطح شهر بکاهیم اولویتی است که باید به آن توجه شود.

 

 

 

 

خدمات پزشکی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر