کد خبر: 863351 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی‌گفت: امروز بارش پراکنده برف و کاهش دما در تهران خواهیم داشت. همچنین فردا سامانه بارشی جدید در استان‌های سیستان بلوچستان، کرمان و هرمزگان به صورت پراکنده فعال می‌شود.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی بیشتر در نیمه شرقی کشور خواهد بود و بارش در استان‌های فارس، هرمزگان، نواحی مرکزی خلیج فارس، تنگه هرمز، کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی شدت دارد.

وی افزود: علاوه بر نیمه شرقی کشور، در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده خواهیم داشت.

گودرزی با اشاره به بارش باران در استان‌های سیل زده اظهار کرد: این سامانه بارشی فردا در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به صورت پراکنده فعالیت خواهد کرد و به تدریج از کشور خارج می‌شود.
 
این کارشناس هواشناسی ادامه داد: سامانه بارشی جدید فردا از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در سواحل، ارتفاعات جنوبی البرز و استان خراسان شمالی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود که تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.
 
وی اظهار کرد: در دو روز آتی، کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت. همچنین دو دریای شمال و جنوب مواج هستند.
 
گودرزی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز ابری، مه آلود است و در برخی ساعات بارش برف خواهد داشت. همچنین از بعدازظهر کاهش ابر به وجود می‌آید و وزش باد آغاز می‌شود که باعث سرمای هوا و یخ زدگی می‌شود.
 
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به گرمترین و سردترین مرکز استان‌ها افزود: تبریز و اردبیل با دمای منفی یازده درجه سردترین و بندرعباس با دمای ۲۶ درجه بالای صفر، گرم‌ترین مرکز استان‌ها است.

پایتخت سازمان هواشناسی سیل هرمزگان کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر