کد خبر: 862538 A

با هزینه یک میلیارد دلاری صورت می‌گیرد؛

قطعه نخست آزادراه تهران – شمال با هزینه یک میلیارد دلاری دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز به همراه رئیس بنیاد مستعضعفان در بازدید از آزاد راه تهران – شمال گفت: قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال با ارزیابی قیمت فعلی و سرمایه‌گذاری ۱۰هزار میلیاد تومان به نتیجه خواهید رسید.

نوبخت افزود: با توجه به شرایط تحریم، این طرح با هزینه یک میلیارد دلاری و توان متخصصان و مهندسان داخلی آماده بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این آزاد راه از سال ١٣٧٥ آغاز شده است، گفت: قطعه یک آزادراه هم اکنون با پیشرفت ٩٩ درصدی در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

آزاد راه تهران - شمال

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با بهره برداری از این قطعه مسافت تهران به چالوس حدود یک ساعت و نیم کاهش خواهد یافت، افزود: همزمان با بهره برداری قطعه اول، ساخت قطعه دوم آزاد راه به مساحت ۲۲ کیلومتر آغاز می‌شود.

نوبخت افزود: این قطعه برای تسهیل در عبور و مرور مسافران ساخته شده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده یا اوایل سال ۱۴۰۰ با سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی بهره برداری شود.

رئیس بنیاد مستعضعفان کشور نیز در حاشیه بازدید از آزاد راه تهران – شمال گفت: مکاتبه مشترک سازمان بنیاد مستعضعفان و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساخت قطعه دوم آزاد راه به دولت ارسال و تایید شد.

فتاح افزود: قطعه دوم هم اکنون با ۳۱ درصد پیشرفت در حال ساخت است و در صورت تامین اعتبار اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد.

آزاد راه دولت دهه فجر وزارت راه و شهرسازی آزاد راه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر