کد خبر: 861883 A

جهانبخش مطرح کرد:

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه موضوع دفع پساب فاضلاب از مطالبه عمومی به بحران امنیتی تبدیل شده است، شروط کمیسیون تلفیق شورای شهر بندرعباس را برای انعقاد قرارداد خرید پساب تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، کیانوش جهانبخش عضو شورای شهر بندرعباس در صد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای شهر بندرعباس اظهارکرد: بحث پساب یکی از اولویت‌های اصلی شهر بندرعباس است و هر چقدر هم از تبعات آن ابراز نگرانی کنیم باز هم کم است.

وی افزود: ابراز نگرانی‌ها باید به سمت حل این معضل برود چنانچه بحث جلوگیری رهاسازی فاضلاب به دریا از یک مطالبه عمومی به یک بحران امنیتی تبدیل شده است.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس تاکید کرد: یادم است یک مدیری می گفت در 6 ماه با یک رقمی مسئله ای را اصلاح می کند و من هم به او گفتم اگر این کار را بتواند انجام دهد او را به دوش گرفته و در سطح شهر خواهم گرداند اما امروز نه آن مدیر اینجا است و نه کاری انجام شده است.

وی عنوان کرد: ما یک مواردی را در کمیسیون تلفیق برای لحاظ شدن در قرارداد خرید تضمینی پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر بندرعباس در نظر گرفته ایم تا دیگر لازم نباشد به مدیری بگوئیم که اگر توانستی کار را انجام دهی در سطح شهر بر روی دوش می گردانیمت و از نظر ما با رعایت موارد انعقاد قرارداد با شرکت ژرف کار جم بلا مانع است.

کیانوش جهانبخش شروط 12 گانه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر بندرعباس را به شرح زیر اعلام کرد: 

1- ردیف بودجه بابت سهم استانداری هرمزگان در قرار داد باید مشخص شود.

2- در صورت اختلاف مدل مالی ارائه شده ملاک است.

3- حداقل تضمین در قرارداد های مالی شهرداری بندرعباس 10 درصد بوده است که باید در این قرارداد هم رعایت شود.

4- باید مبالغ تضامین در قرارداد مشخص شود.

5- در صورت عدم انجام تعهدات و شرایط از سوی فروشنده به هر دلیلی، قرارداد به شکل یک جانبه از سوی خریدار فسخ و کلیه خسارات از جمله خسارات زیست محیطی بر اساس استعلام از سازمان محیط‌زیست و جرایم به صورت روزشمار مبلغ 31200 ریال بابت هر متر مکعب مورد قرارداد از تضامین و صورت وضعیت‌های فروشنده کسر و فروشنده هرگونه ادعایی در این خصوص در هر مرجعی را از خود سلب می کند.

6- شرایط حل اختلاف قرارداد مطابق ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران تسری به مراکز استان ها اصلاح گردد.

7- شرایط عمومی پیمان جزو لاینفک قرارداد است.

8- شرایط تعدیل باید مطابق تورم اعلامی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعمال شود.

9- در صورت عدم نیاز شهرداری با مازاد پساب تولیدی و اعلام به فروشنده، فروشنده نباید نسبت به تولید پساب اقدام نماید و مسئولیت دفع پساب خام بر عهده فروشنده می باشد و حق هیچ گونه ادعایی در خصوص دریافت هزینه از شهرداری بندرعباس را نخواهد داشت.

10- تاخیر در پرداخت صورت وضعیت ها از سوی خریدار مانع اجرای تعهدات فروشنده نمی‌شود و به تاخیرات جریمه تعلق نمی گیرد.

11- سایر شرایط و اقداماتی که در قرارداد پیش بینی نگردیده و موجب خسارت به خریدار می گردد در صورت عدم حل اختلاف قابل پیگیری قابل پیگیری در مراجع قضایی است.

12- در خصوص تامین آب در صورت خاتمه قرارداد موارد پیش بینی نشده است.

تسهیلات بانکی تورم جمهوری اسلامی ایران شورای اسلامی شهر عضو شورای اسلامی شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر