کد خبر: 861299 A

سردار جان نثار به ایلنا خبر داد:

فرمانده مرزبانی استان‌خراسان‌رضوی گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد طی چند عملیات جداگانه موفق به کشف 66 کیلو و 45 گرم مواد مخدر از نوعش تریاک شدند.

سردار ماشاءالله جان نثار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: ماموران مرزبانی مستقر در پست کنترل و مراقبت مرزی 17 شهریور در پی انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی حین کنترل و نظارت دقیق خودروهای عبوری از مرز دوغارون توانستند یک دستگاه تریلی که قصد ورود به خاک کشور را داشت توقیف و مقدار 40 کیلو و 300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

وی افزود: در این ارتباط یک دستگاه خودروی تریلی توقیف و یک نفر قاچاقچی دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد. 

سردار جان نثار با اشاره به انجام یک عملیات دیگر توسط مرزبانان هنگ تایباد بیان کرد: ماموران در این عملیات طی درگیری با قاچاقچیان موادمخدر موفق شدند مقدار 25 کیلو و 745 گرم مواد افیونی از نوع تریاک را در پاکسازی محل درگیری کشف کنند. 

وی مطرح کرد: در این عملیات قاچاقچیان با استفاده از عوارض طبیعی و تاریکی شب به آنسوی مرزها در افغانستان متواری شدند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی تاکید کرد: مرزهای تحت الحفظ مرزبانان این استان اولین و محکمترین سد برای جلوگیری از ورود موادمخدر به داخل کشور است و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر سرآغازی برای ساختن جامعه‌ای سالم و عاری از معضل شوم اعتیاد است.

خراسان رضوی بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که 90 کیلومتر آن در شهرستان تایباد واقع شده است.

استان خراسان رضوی اعتیاد جامعه مواد مخدر مرزبانی خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر