کد خبر: 861094 A

جهانبخش تشریح کرد:

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس جزئیات سند چشم‌انداز 1417 شهرداری را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمد مهدی جهانبخش در این ارتباط اظهار کرد: برنامه پنج ساله شهرداری از مهمترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی در شهرداری بندرعباس است که مطابق دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور تهیه و تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات نوسازی، عمران و اصلاحات شهر در چارچوب دستورالعمل ابلاغی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است، افزود: بر همین اساس، تدوین سند چشم‌انداز 1417شهر و سند راهبردی – عملیاتی 1402شهرداری بندرعباس در دستور کار قرار گرفت و معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی به عنوان متولی این کار ماموریت یافت تا با بهره گیری از ظرفیت مدیران وکارشناسان شهرداری  و مشاوران توانمند کشور به تدوین این سند اقدام نمایند.

جهانبخش از تشکیل ستاد راهبری و کارگروه‌های تخصصی با مشارکت فعال اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین انتخاب مشاور به منظور مطالعه و بررسی دقیق اسناد بالاسری در فرایند تدوین این برنامه خبر داد و گفت: بررسی دقیق ظرفیت‌ها و مطالعات مختلف مانند انواع سندها و طرح‌های جامع موضوعی و موضعی، مطالعات جمعیتی، اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی و همچنین سند آمایش سرزمین با رعایت اصول آینده پژوهی‌ و غیره در تدوین این برنامه صورت گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه برگزاری جلسات منظم و مستمر کارگروه‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته در جریان تدوین سند بوده است، خاطرنشان کرد: در تدوین سند چشم‌انداز شهر بندرعباس حرکت به سمت شهری با محیط زیستی پایدار، چشم‌نواز و تاب‌آور، همراه با تامین عادلانه حقوق شهروندی در بستر محلاتی سرزنده از ویژگی‌های سند پیش رو است.

جهانبخش گفت: استخراج اهداف با استفاده از موضوعات محوری، بر اساس وظایف اصلی شهرداری‌ها انجام شده و با توجه به چند عبارتی بودن چشم‌انداز اهداف کلان، در واقع تعبیر چشم‌انداز در شهرداری است.

این مقام مسئول ادامه داد: نکات کلیدی بیان شده در چشم‌انداز و اسناد بالادستی و بهینه‌کاوی صورت گرفته از سایر کلان‌شهرها در نهایت اهداف کلان مشخص شده است.

وی اضافه کرد: این سند شامل هشت هدف کلان، 28 راهبرد، 74 سیاست اجرایی و 236 طرح است و همچنین 56 شاخص عملیاتی برای کنترل و تبدیل راهبردها به عبارت عملیاتی و 283 شاخص کمی جهت کنترل خروجی طرح‌ها را شامل می‌شود.

جهانبخش در پایان با اشاره به اینکه برنامه چشم‌انداز توسعه شهرداری بندرعباس از سال گذشته تحویل شورای اسلامی شهر شده است، عنوان کرد: امیدواریم با نظر مثبت اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، این برنامه به تصویب رسیده تا بتوان ادامه حرکت شهرداری را در این مسیر به پیش برد.

سرمایه سند چشم انداز شهرداری وزارت کشور برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر