کد خبر: 860715 A

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه افزایش کمی و کیفی شاخص‌های جمعیتی باید به دغدغه ملی تبدیل شود، افزود: به مانند دورانی که کاهش جمعیت به گفتمان عمومی بدل شد امروز نیز افزایش کمی و کیفی جمعیت اراده ملی را می طلبد.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست شورای سالمندان استان که با حضورحسام الدین علامه دبیر شورای سالمندان بهزیستی کشور تشکیل شد، اظهار داشت: انتظار می‌رود که راهبردها و نیازهای جمعیت کشور بیش از آنچه که هست در سیاست ها و برنامه ریزی ها لحاظ شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر وجود فرهنگ توجه به بزرگان ریسه در فرهنگ ملی و دینی ایرانیان اضافه کرد: این فرهنگ ها و ارزش‌ها نباید کم رنگ شوند چرا که ظرفیت های بزرگ و با ارزشی برای جامعه محسوب می شوند.

الهی تبار تصریح کرد: در موضوعات سالمندان پیش از هر چیز نیاز به تغییر نگرش ها و بینش ها دیده می شود و اگر این محقق شود خودبخود در تخصیص منابع و جانمایی آثار خود را نشان می‌دهد.

وی همچنین با تاکید بر نقش آفرینی پرفایده و کم هزینه سازمانهای مردم نهاد در انجام امور خاطرنشان کرد: توجه دولت و استان به سازمان های مردم نهاد است و این تشکل ها  می توانند ظرفیت خوبی برای موضوعات رسیدگی به سالمندان باشند.

کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر