کد خبر: 860634 A

با ابلاغ قانون به استانها اجرا می‌شود؛

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: پلیس‌ از این پس در تصادفات جرحی و منجر به فوت علاوه بر مشخص کردن سهم راننده، سهم آموزشگاهی که راننده در آنجا آموزش دیده و گواهینامه دریافت کرده را نیز مشخص می کند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمدی با اعلام این مطلب در جمع مسئولان و مربیان آموزشگاه های رانندگی اصفهان  افزود : کارشناسان تصادفات پلیس راهور و راه موظفند بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نسبت به تعیین سهم تقصیر آموزشگاه رانندگی مربوطه که در امر آموزش نظری و عملی هنرجویان خود کوتاهی کرده اقدام کنند.

وی با اشاره به تشدید نظارت بر عملکرد آموزشگاه‌های رانندگی گفت: با توجه به سهل انگاری و بی مسئولیتی برخی مدیران و مربیان آموزشی در این آموزشگاه ها، سهم تقصیر برای آموزشگاه‌های رانندگی لحاظ می‌شود.

این در حالیست که مسئولان آموزشگاه‌ها می‌گویند ما فقط مسئولیت آموزش داریم و افسر راهنمایی و رانندگی آزمون نهایی را برگزار می‌کند و دستور صدور گواهینامه را می دهد پس همان هم باید جوابگو باشد .

مسئولان آموزشگاه های رانندگی معتقدند: این چه قانونی است که گناه دیگران پای ما نوشته شود چون معمولا هنرجویان در آموزش قانونمند هستند ولی بعد از دریافت گواهینامه دست به رفتارهای پرخطر می زنند .

در استان اصفهان حدود ۲۰۰ آموزشگاه رانندگی موتور سیکلت، پایه سه ، دو و یک فعالیت می کنند.

استان اصفهان اصفهان پلیس راهور فوت قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر