کد خبر: 860472 A

کوشش تبار در زنجان :

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، به سهم ناچیز زنجان در دریافت تسهیلات از سازمان امور اقتصادی بر معرفی بسترهای سرمایه گذاری زنجان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محسن کوشش تبار در جلسه بررسی سرمایه گذاری شهرداریها در پروژه های عمرانی زنجان اظهار کرد: در سنوات اخیر شهرهای زیر 20 هزار استان زنجان مورد توجه قرار گرفت.

 مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر بدون واسطه حکم گرفته اند، ادامه داد: از اینرو فعالیت های آنان از سوی مردم بیشتر مورد قضاوت قرار می گیرد.

وی با یادآوری  اینکه سرمایه گذاران به دنبال محلی با امنیت و منافع بیشتر برای سرمایه گذاری هستند، افزود: برای فراهم کردن این بستر باید انسجام بین مسئولان برقرار شود.

کوشش تبار بر ضرورت تلاش شهرداری ها برای استفاده از فرصت سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: پس از ارائه ۴ نامه هنوز زنجان فرصت های سرمایه گذاری خود را به مرکز ارائه نکرده است در حالی که ۲۲ استان کشور این فرصت ها را اعلام کرده اند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور  گفت: منابع درآمدی شهرداری از عوارض محلی، کمک های دولتی، سهم ارزش افزوده استانی و سایر درآمدها است.

به گفته کوشش تبار تسهیلات قرض الحسنه، انتشار و فروش اوراق مشارکت و مشارکت با سرمایه گذاران از منابع تامین مالی جدید برای شهرداری ها محسوب می شود که زنجان از این ظرفیت استفاده نکرده است.

وی، در پایان  با یادآوری اینکه در دو سال اخیر با فشارهای امور اقتصادی کشور تسهیلات پرداخت شده به شهرداری های استان زنجان از ۲۹ به  ۴۳درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: از سال ۹۱ پرداخت تسهیلات در کشور برای شهرداری ها آغاز شده است که زنجان تنها ۹ وام با ۴درصد دریافت کرده است که نسبت به استان های دیگر بسیار کمتر است.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر