کد خبر: 860455 A

معاون شهردار کرج:

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج، گفت: به منظور توسعه کسب و کار فناورانه و دانش بنیان و با هدف جذب استعدادهای کارآفرینان مستعد و همچنین نخبه‌پروری، کارخانه نوآوری کارآفرینان مستعد کرج تجهیز و آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی در خصوص تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجموعه مدیریت شهری کرج، درباره توسعه فعالیت های دانش بنیان و اهمیت فرهنگ سازی گفت: این تفاهم نامه جهت راه اندازی پایگاه اصلی و تشکیل کمیته راهبری کارخانه نوآوری تنظیم شده که گامی مهم در جهت حمایت از کارآفرینان استارتاپی و ایجاد اشتغال و کسب و کارهای نوین خواهد بود. شناسایی استعدادهای شهر، ظرفیت‌های شغلی کارآفرینان، توانمندسازی و نخبه پروری با حمایت دولت، مجموعه مدیریت شهری، کارآفرینان، دانشگاه ها و سرمایه گذاران از اهداف دیگر این طرح بوده که از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. 

رحیمی افزود: طراحی مجموعه های هدفمند جهت شناسایی و بکارگیری فرصت های نوین کسب و کار و تبدیل ایده های تئوری به کسب و کار موفق و بسترسازی لازم جهت بهره برداری عمومی و همچنین علاقمندان به این حوزه، در کارخانه نوآوری صورت گرفته و شبکه های فعال از کارآفرین ها و افراد دارای دانش تخصصی را تشکیل می دهد. 

معاون شهردار در پایان با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کسب و کارهای موفق در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ابراز امیدواری نمود: با حمایت کلیه دستگاه‌های اجرایی دخیل در این امر مهم، به زودی شاهد گسترش اشتغال، ایجاد نهادهای تخصصی کسب و کار، ترویج کار داوطلبانه و ارزش آفرینی در حوزه کار و همچنین جذب مشارکت‌های عمومی برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح استان البرز خواهیم بود.

 

شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر