کد خبر: 860248 A

موهبتی مطرح کرد:

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به باز شدن راه ۵۰۰ روستای این استان، از خسارت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی به بخش‌های مختلف و زیرساخت های استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمدعلی موهبتی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در استان سیستان و بلوچستان بویژه نیمه جنوبی راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان به طور کامل قطع شد که با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی تاکنون راه ۵۰۰ روستا باز شده است.

وی ادامه داد: همچنین براساس آخرین آمار از مجموع ۸۷۷ روستای سیستان و بلوچستان که دچار قطعی برق شده بودند تاکنون برق ۸۱۲ روستا وصل شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان از برقراری شبکه آب در ۹۳ روستای سیل‌زده استان خبر داد و افزود: در سیلاب اخیر آب ۲۴۵ روستا قطع شده بود که با تلاش تیم‌های شرکت آب و فاضلاب شبکه آب ۹۳روستا مجدد به شبکه بازگشته است.

سیل

وی با بیان اینکه بیشترین بارندگی این مدت با ۲۲۶ میلیمتر از فنوج گزارش شده است، گفت: با توجه به بارندگی‌های بی‌سابقه این مدت در سیستان و بلوچستان هم‌اینک علاوه‌بر دستگاه‌های خدمات‌رسان هفت فروند بالگرد، ۴۶ فروند قایق و یک لنج در مناطق جنوبی استان درحال ارائه خدمات به سیل‌زدگان هستند.

موهبتی بیان کرد: تمامی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان برای کمک رسانی به مردم سیل‌زده بسیج شده و مسئولان در کنار مردم به خدمات رسانی مشغول هستند.

بسیج سیستان و بلوچستان شبانه روزی شرکت آب و فاضلاب روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر