کد خبر: 859999 A

معاون وزیر آموزش و پرورش در زنجان تاکید کرد:

معاون وزیر آموزش و پرورش، گفت: همراهی دستگاه‌ها با آموزش و پرورش به تعالی نظام تعلیم و تربیت کمک می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش، در مراسم تقدیر از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: آموزش و پرورش توسعه یافته، لازمه جامعه توسعه یافته است.

زینی وند با اشاره به اینکه مسیر توسعه کشور توسعه منابع انسانی است، افزود: جوامع بدون آموزش و پرورش پویا و پاسخگو نمی‌تواند موفق عمل کند.

به گفته وی برای داشتن جامعه موفق نیازمند تربیت افراد دارای صلاحیت است، ازاین رو آموزش و پرورش در پرورش نیروی انسانی نیازمند حمایت مردم و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی است.

این مقام مسئول به مشارکت تمام بخش ها به آموزش و پرورش در کشورهای توسعه یافته اشاره کرد و گفت:  این مشارکت به تعالی نظام تعلیم و تربیت کمک می کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش بر ضرورا جذب مشارکت همه دستگاه ها توسط شورای آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: با توجه به پیچیدگی نظام تعلیم و تربیت همه دولت‌ها درصدد جلب مشارکت هستند.

زینی وند به وضعیت مناسب پوشش دانش‌آموزی در مدارس غیر دولتی استان زنجان اشاره کرد و گفت:  مدیران برای رفع مشکلات این مدارس نگاه ویژه داشته باشند.

استاندار زنجان هم در سخنانی با یادآوری اینکه جوانان و معلمان خط قرمز مدیریت استان زنجان برای بنده است، تصریح کرد: رتبه کنکور استان از ۲۴ به ۱۶ رسیده است.

فتح الله حقیقی افزود: جابه‌جا کردن رتبه کنکور سخت است، ولی نگهداری رتبه کنکور در سطح بالا و بهبود آن بسیار سخت‌تر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان هم به برنامه‌محور شدن اقدامات اولویت فعالیت‌ها در آموزش و پرورش اشارهدکرد و افزود: برنامه سه ساله راهبردی و برنامه اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال اجرا است.

ابراهیم رفیعی ادامه داد: تا پایان هفته‌جاری ۹ هزار  جلد کتب کمک‌آموزشی با هزینه‌کرد ۷۷۰ میلیون ریالی در راستای افزایش رتبه کنکور در مدارس هدف توزیع می شود.

نقش اثرگذار مشارکت دستگاه ها در تعالی نظام تعلیم و تربیت/معاون و
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر