کد خبر: 859954 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

پیشکسوت و مدیر تیم‌های پایه فوتبال معتقد است تصمیم یحیی گل محمدی در پذیرش سرمربیگری پرسپولیس در مقطع حساس فعلی اقدامی شجاعانه و جسورانه بود و او با این تصمیم اعتبارش را به پای پرسپولیس گذاشته است.

مرتضی مخلص‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پذیرش مسئولیت سرمربیگری پرسپولیس در شرایطی که این تیم قهرمانی جام حذفی، سوپر لیگ و سه دوره پیاپی لیگ برتر شده و در حال حاضر هم صدرنشین لیگ است، تصمیم جسورانه و شجاعانه ای بود چرا که او یک تیم قهرمان را تحویل گرفته و می داند هواداران به کمتر از قهرمانی راضی نمی‌شوند.

مخلص‌آبادی تاکید کرد: در واقع یحیی اعتبار سالها حضور موفق در لیگ برتر و هدایت تیم‌های صبای قم، نفت تهران، ذوب آهن و پدیده مشهد را پای پرسپولیس گذاشته و امیدوار است تا در دومین تجربه حضورش بر روی نیمکت پرسپولیس خود را به عنوان یک مربی موفق ایرانی و صاحب سبک ثابت کند. 

وی با بیان اینکه جانشینی مربیان موفقی نظیر "برانکو" و "کالدرون" که پرسپولیس را در صدر فوتبال باشگاهی ایران قرار دادند کار دشواری است و گل‌محمدی از این نظر تحت فشار مضاعفی به لحاظ نتیجه گیری قرار خواهد داشت، افزود: انتظارات از روز اول از یحیی بالاست و همه انتظار دارند او با تداوم راه برانکو و کالدرون، پرسپولیس را به چهارمین قهرمانی لیگ برتر برساند و هر نتیجه‌ای غیر از این برای او و تیمش ناکامی محسوب می‌شود.

پیشکسوت و مدیر تیم‌های پایه فوتبال یادآور شد: البته یحیی نسبت به 7 سال گذشته مربی باتجربه و کارکشته‌تری شده و کارنامه بسیار درخشانی دارد و فراموش‌نکنیم که او جزو یکی از گزینه‌های فدراسیون فوتبال برای سرمربیگری تیم ملی بود که به پرسپولیس آمد.

مخلص آبادی

مخلص آبادی با بیان اینکه ویژگی بارز گل محمدی اخلاق و منش اوست که او را از سایر مربیان لیگ متمایز می‌کند، اظهار داشت: من شک ندارم بسیاری از خانواده‌ها از انتخاب مربی اخلاق‌گرایی نظیر گل‌محمدی خشنود و راضی هستند چرا که اطمینان دارند او الگوی اخلاقی و رفتاری مناسبی برای فرزندان ، هواداران پرسپولیس و نسل جوان جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هواداران انتظار دارند او به عنوان یک مربی ایرانی بهتر از دو مربی خارجی پرسپولیس نتیجه بگیرد، اظهار داشت: این انتظار یک شمشیر دو لبه است؛ از یک سو می‌تواند فشار را روی کادر فنی پرسپولیس افزایش دهد و در مواقع حساس تصمیم گیری درست را برای گل‌محمدی سخت کند و از سوی دیگر این انتظارات می‌تواند انگیزه ای برای کار و تلاش بیشتر برای او و تیمش باشد تا در نیم فصل دوم نتایج درخشانی با پرسپولیس بگیرد و برای چهارمین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر ایران شود.

این پیشکسوت‌فوتبال با اشاره به اینکه رقابت‌های لیگ‌قهرمانان آسیا نیز چالش جدی برای گل‌محمدی محسوب می‌شود، گفت: بازی‌های لیگ قهرمانان از بهمن ماه آغاز می‌شود و جدال همزمان پرسپولیس در سه جبهه لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی کار سخت و فشرده ای را پیش روی یحیی قرار می دهد و باید دید او که تجربه آسیایی کمتری دارد با این چالش بزرگ چگونه روبرو خواهد شد و آیا می‌تواند از هوش ذاتی و توان تیمی اش به گونه ای استفاده کند که او را در سطح مربیان آسیا هم به عنوان یک مربی موفق معرفی کند.

مخلص‌آبادی حضور همزمان جمعی از چهره‌های سابق پرسپولیس در جمع کادر فنی را نقطه قوت این تیم دانست و اظهار داشت: با این وجود او باید مراقب حاشیه‌های ریز و درشت تیمش باشد و با هرگونه شکاف، بی‌انضباطی و اختلاف‌افکنی در تیمش برخورد کند و نظیر برانکو مقابل بازیکن سالاری بایستد و از پرسپولیس یک تیم متحد، منسجم، یکدست با فوتبالی هجومی و تماشاگرپسند بسازد.

پرسپولیس فوتبال گل محمدی لیگ برتر یحیی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر