کد خبر: 859444 A

جهانگیر شاهمرادی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از اجرایی شدن 61 درصد از مصوبات ستاد تسهیل استان خبر داد و گفت: به منظور دستیابی به اهداف ستاد تسهیل و کاهش مسائل و مشکلات صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان، مصوبات ستاد تسهیل استان به دقت رصد و پایش می شود.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی در جلسه پیگیری مصوبات ستاد تسهیل استان البرز اظهار داشت: پیش‌نیاز بررسی هر پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، بررسی مشکلات آن واحد در جلسات تخصصی و کارشناسی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از اجرایی شدن 61 درصد از مصوبات ستاد تسهیل استان خبر داد و گفت: به منظور دستیابی به اهداف ستاد تسهیل و کاهش مسائل و مشکلات صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان، مصوبات ستاد تسهیل استان به دقت رصد و پایش می شود.

وی افزود: در صورت عدم رفع مشکل واحدها در جلسات کارشناسی، پرونده ها جهت اتخاذ تدابیر و رفع مشکلات به ستاد تسهیل استان که به صورت مرتب هر هفته با حضور اعضای ستاد تشکیل می شود، ارجاع خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه رصد و پایش مصوبات ستاد تسهیل بخش مهمی از وظایف دفتر معاونت اقتصادی استانداری است، خاطر نشان کرد: مصوبات هر جلسه ماحصل خرد جمعی مسئولان در راستای اتخاذ تدابیر مناسب در جهت رفع مشکلات صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان است که در صورت عدم پیگیری آنها، اهداف کلان نظام در راستای رونق تولید محقق نمی شود.

به گفته شاهمرادی بخش اعظمی از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان به حوزه تامین تسهیلات مورد نیاز بازمی گردد که خوشبختانه با تعامل و همکاری همه جانبه بانک های البرز تحولات چشمگیری در این حوزه به دست آمده است.

وی یادآور شد: کسب رتبه اول کشوری در پرداخت تسهیلات رونق تولید در دو سال متوالی 97 و 98 در طول یکسال گذشته به مبلغ 3.276 میلیارد تومان، صادرات 441 میلیون دلار کالا در 8 ماهه سال جاری که نسبت به سال قبل افزایش 33 درصدی را نشان می دهد، احیا و واگذاری مجدد 84 واحد تملیک شده توسط بانک های استان در سنوات گذشته که باعث بکارگیری مجدد 2.167 نفر نیرو گردیده و در یک سال گذشته هیچگونه واحد تملیکی نداشته ایم از جمله تحولات استان البرز است.

شاهمرادی ادامه داد: راه اندازی مجدد 31 واحد صنعتی غیر فعال در سال جاری ، افزایش نرخ مشارکت اقتصادی به 45.8 درصد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد افزایش داشته است، افزایش 3 درصدی  نرخ بیمه اجباری در 9 ماهه سال جاری که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 10 هزار نفری بیمه اجباری را نشان می دهد نیز جزو دستاوردهای استان است.

معاون استاندار گفت: همچنین افتتاح تعداد 291 پروژه بخش خصوصی با مبلغ سرمایه گذاری 13.963 میلیارد تومان با اشتغال زایی 7.650 نفر در حوزه اقتصادی (در سال جاری) و کسب رتبه اول کشوری در فروش محصولات دانش بنیان بخشی از توفیقات به دست آمده در حوزه اقتصادی استان است که در سایه تعامل و همکاری همه جانبه مدیران دستگاه های اجرایی استان به منصه ظهور و بروز رسیده است.

 

معاون استاندار البرز جهانگیر شاهمرا ی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر