کد خبر: 859390 A

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد:

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: نرخ عرضه پیاز به عنوان یکی از سبزی‌های پرمصرف ظرف هفته اخیر در سطح بازار کلانشهر مشهد تا حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، حیدر ساکن برجی با بیان اینکه قیمت کنونی عرضه هر  کیلوگرم پیاز در میدان‌بار نسبت به هفته گذشته ۱۰ تا ۱۵ هزار ریال افزایش یافت، گفت: بارش اخیر برف و باران سبب کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت پیاز در میدان‌بار این کلانشهر شد.

ساکن برجی افزود: بررسی و رصد وضعیت بازار در مشهد نشان می‌دهد در حالی کمبود عرضه پیاز قیمت آن را افزایش داده که به حد کافی پیاز در انبار استان‌های تولیدکننده آن در دیگر نقاط کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: تولید پیاز در خراسان رضوی طی فصل زمستان متوقف می‌شود و موجودی انبارها از این قلم سبزی اندک است و هم‌اکنون بارگیری و انتقال پیاز از استان‌های خراسان شمالی، اصفهان و کرمان به خراسان رضوی بخاطر بارش سنگین برف دچار وقفه شده و باعث کمبود پیاز در بازار مشهد شده است.

ساکن برجی ادامه داد: در این شرایط ضروری است تا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان های خراسان شمالی و اصفهان وارد عمل شده و هرچه سریعتر دست‌اندرکاران را ملزم به بارگیری و ارسال پیاز از انبارهای آن مناطق به خراسان رضوی کنند.

وی قیمت امروز هر کیلوگرم پیاز را در میدان بار مشهد بین ۵۰ هزار تا ۵۵ هزار ریال ذکر کرد. این قیمت در حوزه خرده‌فروشی با محاسبه ۳۰ درصد سود مغازه‌دار به مصرف کننده نهایی عرضه می‌شود.

افزایش قیمت بارش برف زمستان مشهد معدن و تجارت استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر