کد خبر: 859145 A

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان زنجان خبرداد:

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان، یادآورشد: گرانی و نبود قدرت خرید این صنعت را دچار مشکل کرده و به دوران رکود نزدیک می کند.

محمد رضا جرجیسی با اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا در زنجان، با اشاره به بالا رفتن قیمت مس، اظهار داشت: در بازار، مس به قیمت بالای 90 هزار تومان در هر کیلو به فروش می رسد.

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان، با اشاره به وجود مشکلاتی در این حوزه از صنعت زنجان، یادآور شد: گرانی و نبود قدرت خرید این صنعت را دچار مشکل کرده و به دوران رکود نزدیک می کند.

این فعال عرصه اقتصادی در استان زنجان، ادامه داد: وضعیت بازار مس در حال حاضر نگران کننده است و با ادامه وضع موجود، کارگاه ها مجبور به تعدیل نیرو می شوند.

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان ، همچنین، با بیان اینکه قیمت مس در زنجان به دلیل نبود واسط پایین تر از نقاط دیگر است، تصریح کرد: عواملی باعث شده تا زمانی که کالایی به دست مصرف کننده برسد، با افزایش چند برابری مواجه می شود.

جرجیسی، در ادامه  بالا بودن قیمت مس را عاملی برای کاهش تعداد مشتری برای این کالا عنوان کرد و گفت: میزان ارزش افزوده کالا نیز در مس به اوج رسیده است که این امر نیز یکی از مشکلات مهم این صنعت محسوب می شود.

وی، با اشاره به وضعیت واحدهای تولید مس در زنجان، گفت: به دلیل مشکلات موجود بر سر راه صنعت مس، کم کم کارگاه ها به تعدیل نیرو اقدام می کنند.

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان، با بیان اینکه ضروری است اقدامات لازم از سوی مسئولان برای وضعیت مس پیش بینی شود، یادآورشد: صنعت مس در زنجان دارای قدمت دیرینه در سال رونق تولید ضروری است تدبیری دراین خصوص اندیشیده شود تا بازار را به نفع سایر استان ها خالی نشود.

استان زنجان صنعت گرانی مشکلات استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر