کد خبر: 858978 A

با حضور مدیران استانی؛

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان رضوی، مرکز مشاوره کارآفرینی لوتوس در مشهد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد سنجری مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در مراسم افتتاح این مرکز مشاوره، با اشاره به حوادث اخیرکشور و تسلیت جان باختگان این حوادث گفت: در حال‌حاضر کشور با چالش اشتغال روبرو است و همواره دولت در جهت ایجاد اشتغال مخاطب در حال حرکت است، در حالی که این بحث فرابخشی است و دولت فقط ایجاد زیرساخت ها و بستر را برعهده دارد.

وی با اشاره به وجود معادن غنی و بسیار در خراسان رضوی تاکید کرد این معادن می تواند ظرفیت مناسبی در جهت ایجاد فرصت های شغلی و سرمایه گذاری باشد، همچنین از وجود نیروهای ارزشمند و کارآمد به عنوان سرمایه های ارزشمند خلاق تحصیل کرده در این راستا بهره برد.

سنجری در خصوص وضعیت بیکاری استان نیز افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری استان ۶/۲ می باشد که بعد از خراسان جنوبی ، پایین ترین نرخ بیکاری را در کشور دارا هستیم.

 مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به حضور سالانه ۳۰میلیون زائر در استان گفت:باید از این تعداد زائر در جهت کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت های اشتغال و سرمایه گذاری نهایت استفاده را کرد.

وی مشکل اساسی سرمایه گذاری را خام فروشی محصولات و تولیدات مواد معدنی عنوان کرد و گفت: متاسفانه خام فروشی محصول ، امروز دامن گیر این بخش از اشتغال جامعه شده است که با ایجاد فرصت های سرمایه گذاری ، اشتغال ،  ارزش افزوده و صادرات می توان از این فرصت بهره برد و معضل خام فروشی را برطرف کرد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، افتتاح این مرکز را در راستای خلا موجود در این بخش استفاده از ظرفیت ها و پشتوانه علمی افراد نخبه و خبره مورد تاکید قرار داد.

محمدامین بابایی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز گفت: پروانه فعالیت مراکز مشاوره کارآفرینی در راستا هدفمند سازی فعالیت به صورت تخصصی صادر می شود.

وی ادامه داد: این مرکز در بخش طراحی، قالب‌سازی، ساخت طلا و جواهر متال و تربیت نیروی انسانی و متخصص برای صنوف و افرادی ک جدید می‌خواهند فعالیت کنند حائز اهمیت است، همچنین به عنوان یک حلقه از مراکز مشاوره ی کارآفرینی که شتاب دهنده نیز هستند فعالیت خواهد کرد.

نیلوفر میرشهیدی مدیرعامل مرکز مشاوره کارآفرینی لوتوس نیز با اشاره به این که مشهد شهرجهانی گوهر سنگ ها است تاکید کرد: مرکز مشاوره کار آفرینی لوتوس درجهت اطلاع و ارتقا شهر جهانی گوهرسنگ ها در چند بخش اصلی طراحی و ایده پردازی برای تولیدکنندگان نقره، گالری هنری که نمونه ای از تولیدات در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده و همچنین فضای کار اشتراکی تحت عنوان کافه کارآفرینی در جهت ارائه مباحث مرتبط با فعالیت راه اندازی شده است.

خراسان رضوی فنی و حرفه ای مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر