کد خبر: 858510 A

رئیس ستاد انتخابات البرز:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در سه مرحله مورد بررسی قرار می گیرد و اسامی نهایی تایید صلاحیت شده در تاریخ ۲۲ بهمن ماه اعلام خواهد شد، افزود: داوطلبان رد صلاحیت شده، پنج روز برای شکایت و اعتراض، فرصت دارند.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی در سیزدهمین جلسه ستاد انتخابات با عنوان اینکه افرادی که رد صلاحیت شده‌اند فرصت کافی برای اعتراض دارند، اظهار داشت: این آخرین مرحله نیست و تا ۲۲ بهمن نتیجه قطعی اعلام خواهد شد.

فردی با اشاره به اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های نظارت، افزود: بر اساس زمانبندی تعیین‌شده برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شنبه ۲۱ دی، آخرین مهلت هیئت‌های نظارت استانی برای اعلام نظر در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان بود.

به گفته فردی داوطلبان رد صلاحیت شده به مدت ۵ روز از ۲۲ تا ۲۶ دی ماه جاری می‌توانند  از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد‌از‌ظهر اعتراض خود را اعلام کنند.

وی افزود: نامزدهای رد صلاحیت شده و احراز صلاحیت نشده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه اصلی حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد در صورت تمایل به شکایت و اعتراض می‌توانند به هیات نظارت مرکزی واقع در تهران بزرگراه بسیج نرسیده به میدان شهید کلاهدوز بلوار هجرت خیابان تختی ورزشگاه تختی و همچنین هیات نظارت استان در فرمانداری کرج مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه باید تست شعبات اخذ رای انجام شود، تصریح کرد: اجرای تست مقدماتی تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری انتخابات در استان البرز در حال انجام است و ظرف ۴ روز به پایان خواهد رسید.

وی همچنین بر تهیه اطلس امنیتی انتخابات در استان توسط فرمانداری تاکید کرد و افزود: ضریب امنیت نگهداری تعرفه‌های انتخابات و نظارت بر آنها باید افزایش یابد.

معاون استاندار گفت:طبق قانون، مسئولان ادارات موظفند در صورت نیاز تمام امکانات و تجهیزات را در اختیار ستاد انتخابات و هیات اجرایی قرار دهند و در این راستا فرمانداری‌های تابعه استان موظفند تمامی امکانات و  تجهیزات انتخابات را از محل دستگاه‌های اداری تهیه کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه اضافه کرد:  تامین بسترهای لازم برای انتخابات منجمله تامین تجهیزات و اقلام مورد نیاز، تامین خودرو، تامین غذای روز انتخابات و... بر عهده کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات است و بر این امر اهتمام ویژه داشته باشد.

معاون استاندار البرز انتخابات مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر