کد خبر: 857947 A

پاک نژاد خبرداد:

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از برقراری تردد مسافری در این جزیره از طریق اسلکه بندر لافت و بندر پهل و فرودگاه خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، جعفر پاکنژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: با وجود بارش شدید باران، اسکله‌های لافت و پهل برای ورود و خروج مسافران از جزیره قشم به سمت بندرعباس و بالعکس با وسایل نقلیه از طریق شناورهای لندینگ کرافت فعال است.

وی اضافه کرد: فعالیت بنادر لافت و پهل نقش چشمگیری در جابجایی مسافران دریایی و خودروهای آنان از سرزمین اصلی به جزیره قشم و بالعکس دارند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و بنادر فرودگاه منطقه آزاد قشم همچنین از برقرار بودن تمام خطوط پروازی در جزیره خبر داد و افزود: پروازهای امروز جمعه (20 دی ماه) مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته در فرودگاه بین المللی قشم در حال انجام است.

به گفته پاکنژاد؛ در صورت ایجاد تغییر احتمالی در شرایط جوی و افزایش میزان بارندگی و باد و یا متلاطم شدن دریا و نیاز به تعطیلی فعالیت ها در اسکله لافت و پهل و همچنین شرایط پروازهای قشم، مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱4 کیلومتر از توابع استان هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

تنگه هرمز فرودگاه قشم مسافران بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر