کد خبر: 857945 A

به منظور مدیریت بحران ناشی از بارندگی در قشم؛

رئیس آتش‌نشانی سازمان منطقه آزاد قشم از آماده باش نیروهای انسانی و تجهیزات مورد نیاز این مجموعه و استقرار تیم‌های عملیاتی در نقاط حساس و سیلابی شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، نجم الدین فریدونی با اشاره به آمادگی کامل نیروهای آتش‌نشانی این سازمان از دو روز گذشته برای ارائه خدمات در شرایط بارندگی‌های شدید در شهر قشم گفت: با توجه به اخطار سازمان هواشناسی کشور در مورد ورود سامانه بارشی، تیم های این مجموعه با حضور در نقاط حادثه خیز شهر، نسبت به تجهیز این مناطق با کیسه های شن و نصب سد و بند در ورودی منازل، آمادگی لازم برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی را ایجاد کردند.

وی افزود: همچنین بخشی از ناوگان آتش نشانی در نقاطی که احتمال خطر سیل وجود دارد، مستقر شده و بخش دیگری از نیروها نیز به صورت سیار آماده ارائه خدمات هستند.

به گفته رئیس آتش نشانی سازمان منطقه آزاد قشم، ۸ دستگاه خودروی آتش نشانی و ۱۲ دستگاه پمپ تخلیه آب، به همراه تمامی نیروهای انسانی این مجموعه، آماده امدادرسانی به مردم هستند.

 وی از امداد و نجات خودروهای شهروندان خبر داد و بیان کرد: بعد از ریزش شدید باران، چندین دستگاه باب کت، لودر و خودروهای امدادی آتش نشانی با گشت زنی در سطح شهر، به خودروهایی که در گل و لای و آب های سطحی ناشی از بارندگی دچار مشکل شده بودند، امدادرسانی کردند.

جمع آوری نخاله ها، باز کردن مسیرهای ترددی و برداشت گل و لای، تخلیه آب های سطحی، توزیع کیسه های شن و نصب سدهایی در ورودی منازل محله های چابهار و دوحه از اقدامات نیروهای امدادی آتش نشانی منطقه آزاد قشم برای کاهش آسیب های ناشی از جاری شدن سیلاب در سطح شهر است.

شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره سه رقمی ۱۲۵ تماس گرفته و درخواست امداد کنند.

آتش نشانی آماده باش قشم مدیریت بحران چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر