کد خبر: 857696 A

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد:

رئیس‌شبکه بهداشت و درمان لامرد از پایان‌ عملیات نصب دستگاه ام. آر. آی بیمارستان ولیعصر (عج) خبر داد و گفت: ان شاالله به زودی این مرکز به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی افتتاح می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از لامرد، رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، نصب دستگاه ام. آر. آی (MRI) در کمترین زمان ممکن به پایان رسید و هم اکنون آماده کنترل و راه اندازی است که با حضور مهندسان نصب، عملیات تست و راه اندازی دستگاه و آموزش نیروها انجام می شود.

وی گفت: اخیرا معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت به دعوت نماینده مردم در مجلس از مراحل تکمیلی این بخش بازدید کردند، خوشبختانه همه مسئولان وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نفت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نماینده مردم در مجلس و فرماندار شهرستان نسبت به راه اندازی بخش ام آر آی شهرستان لامرد اهتمام و حمایت های لازم داشته اند. 

محمد احمدی

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد تصریح کرد: با تلاش و پیگیری مستمری که  دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر در دوره دهم مجلس داشتند،  دستگاه MRI لامرد تامین اعتبار و همزمان پس از خریداری و انتقال به لامرد، ساختمان این بخش عکسبرداری در هفته دولت سال گذشته آغاز و تکمیل شد. 

احمدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد سلیمانی و همرزمان ایشان، گفت: با تصمیم جمعی که گرفته شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نامگذاری بخش ام آر آی لامرد به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی موافقت کرد.

ام آر آی لامرد

این مسئول در ادامه با بیان اینکه هم‌اکنون محوطه سازی مرکز ام. آر. آی در حال انجام است، افزود: دستگاه تصویربرداری (MRI) نصب شده در لامرد؛ یکی از دستگاههای پیشرفته است. امیدواریم به زودی با تامین و جذب نیرو، شاهد افتتاح این مرکز به نام مبارک این شهید ایرانی باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد خاطرنشان کرد: سالها مردم این منطقه برای دریافت خدمات ام آر آی مجبور بودند با طی کیلومترها مسیر به شهرستان‌های دیگر مراجعه کنند که در آینده نزدیک با راه اندازی این بخش، جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر از شهرستان‌های لامرد و مُهر و دیگر شهرستان‌های همجوار از خدمات این مرکز بهره‌مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به محدودیت های بودجه ای امسال، با اهتمام ویژه ای که فرماندار شهرستان نسبت به بخش بهداشت و درمان داشتند، پروژه های بهداشتی منطقه در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مورد توجه و در اولویت قرار داشته است. امیدواریم با تداوم حمایت‌های مسئولان محلی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز شاهد تقویت و ارتقاء خدمات بهداشتی-درمانی در این منطقه باشیم.

احمدی ادامه داد: در سفر اخیر معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت به این قطب درمانی، درخواست های لازم برای تکمیل پروژه های بهداشت و درمان و همچنین پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران ارائه شد که قول مساعد برای پیگیری دادند.

استان فارس لامرد ام آر آی بیمارستان لامرد محمد احمدی-شبکه بهداشت و درمان لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر