کد خبر: 857614 A

‌هشدار پلیس راه استان:

‌به علت بارش برف پلیس راه استان قزوین نسبت به لغزنده بودن سطح جاده‌ها، به خصوص در آزادراه‌ها و گردنه‌ها به رانندگان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سرهنگ بیگلری گفت: همزمان با آغاز بارش‌ها از نخستین ساعات بامداد امروز، در حال حاضر تمامی سطح راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی استان، به خصوص در گردنه‌ها شاهد بارش برف هستیم.

‌رئیس پلیس راه استان اضافه کرد: بارش برف علاوه بر نقاط کوهستانی و برف گیر، در آزادراه های قزوین -کرج، قزوین -رشت و قزوین -زنجان به همراه مسیرهای منتهی به همدان و ساوه و نیز گردنه‌های آوج، کوهین، طالقان به همراه قسطین لار و بهرام آباد در منطقه الموت با بارش برف روبرو بوده و سطح جاده‌ها نیز از سوی پلیس مستقر در راه، لغزنده گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تردد در طول راه‌های ارتباطی استان عادی و روان بوده و خوشبختانه با اقدام به موقع نیروهای راهدار در اجرای عملیات نمک پاشی و برفروبی سطح جاده‌ها، هیچ حادثه منجر به فوتی نیز طی شبانه روز گذشته گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه رانندگان در فصل سرما و بارش برف و باران، قبل از سفر باید نسبت به ایمنی خودرو خود اطمینان حاصل پیدا کنند، بیان کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ و توشه زمستانی، سالم بودن برف پاک کن‌ها، صحبت نکردن با تلفن همراه و سرنشینان خودرو هنگام رانندگی از جمله الزامات مهم رانندگی در این فصل است.

به گفته بیگلری، رانندگان همچنین هنگام بارش برف و باران، ضمن رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و در طول مسیر از ترمزهای بی‌مورد و تغییر مسیرهای ناگهانی نیز خودداری کنند.

بارش برف پلیس راه استان تلفن همراه جاده سرما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر