کد خبر: 857378 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود هوای بارانی در کشور طی امروز چهارشنبه- 18 دی ماه- و چند روز آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی کشور در امروز و چند روز آینده گفت: بعد‌از‌ظهر امروز  سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و شمال غرب، غرب، جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی خواهد شد و در مناطق جنوبی کشور بارش باران همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.
 
گودرزی در ادامه بیان کرد:فردا پنج‌شنبه نیز  گستره بارش‌ها به زاگرس جنوبی و دامنه جنوبی البرز می‌رسد و شدت بارش ها طی امروز برای شمال شرق و شرق خوزستان، بوشهر، غرب فارس و کهگیلویه و بویر احمد است از بعد از ظهر این روز شمال شرق و شرق بارش پراکنده دارد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: در این روز (پنج‌شنبه) با شمالی شدن جریانات در سواحل دریای خزر بارش باران و وزش باد و کاهش دما را داریم. جمعه شمال غرب، غرب، جنوب غرب بارش پراکنده داریم و سایر مناطق کشور برف و باران و وزش باد شدید موقتی را دارند.
 
گودرزی در ادامه گفت: شنبه به جز نوار غربی سایر مناطق بارندگی را دارند پنج شنبه تا یکشنبه دریای خزر مواج است و از جمعه تا شنبه خلیج فارس و دریای عمال بارش دارد.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: تهران امروز غبار آلود است و از بعد از ظهر افزایش ابر را داریم و ناپایداری وارد تهران می‌شود و آخر شب باراش پراگنده باران را داریم و فردا شرایط برای بارش فراهم است که می‌تواند هوا را تهیه کند.

خلیج فارس سازمان هواشناسی وزش باد کهگیلویه و بویر احمد کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر