کد خبر: 857300 A

در نشست خبری پلیس آذربایجان شرقی مطرح شد؛

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۲درصدی کشفیات موادمخدر در استان خبر داد و گفت: در سال‌جاری ۲.۳ تن مواد مخدر در این خطه کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ قاسم دهقانی در نشست خبری خود با اصخاب رسانه  به افزایش مواد مخدر صنعتی اشاره کرد وگفت: در این راستا در سال جاری ۷۲ درصد شیشه، ۴۳ درصد هروئین و ۴۲ درصد انواع مواد مخدر نوظهور مانند گل و کمیکال افزایش کشفیات داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در این راستا حدود ۱۴۶ نفر توزیع‌کننده و قاچاقچی اصلی در قالب ۱۶ باند در استان دستگیر شده‌اند.

سرهنگ دهقان مقابله و دستگیری با خرده‌فروشان به عنوان عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر را از جمله اهداف و وظایف نیروی انتظامی برشمرد و گفت: اولویت پلیس دستگیری خرده فروشان است که ۴۱۴۳ نفر در معابر، پارک‌ها و محلات دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

سرهنگ دهقانی با تاکید بر مراقبت بیشتر کودکان توسط والدین گفت: والدین برای کودکان خود بیشتر وقت بگذارند چرا که کودکان ما بیشتر نیازمند محبت و شنیدن حرف‌هایشان هستند.

سرهنگ دهقانی با بیان اینکه امروزه مواد مخدر شکل خاصی ندارد و اکثر مواد مخدر نوظهور در قالب اسپری و شکل‌های دیگر است، به والدین توصیه کرد  نظارت بر رفتار و عملکرد کودکان داشته و به آنها آموزش دهند به هیچ وجه از غریبه‌ها چیزی دریافت نکنند.

وی استان آذربایجان شرقی را یکی از استان‌های پاک در زمینه مواد مخدر با رتبه ۲۸ دانست و گفت: میزان شیوع مصرف مواد مخدر در آذربایجان شرقی ۱/۲ درصد است که میانگین کشوری ۵/۴ درصد است.

سرهنگ دهقانی با بیان اینکه بیکاری و فقر عامل اصلی و برجسته در اعتیاد به موادمخدر نیست،خاطر نشان کرد: حدود ۶۰ درصد افراد دستگیر شده متاهل و دارای کار هستند و ۲۵ درصد آلودگی‌ها در جامعه کارگری است که نسبت به میانگین کشوری بالاتر است .

وی با بیان اینکه اعتیاد جنیست نمی شناسد، افزود: میزان آلودگی در حوزه دانش‌آموزی نیم درصد است که نسبت به میانگین کشوری (چهار و نیم درصد) بسیار پایین است با این حال بالای ۹۹ درصد دستگیر شدگان معتادان مردان هستند.

آذربایجان شرقی پلیس مبارزه با مواد مخدر جامعه کشف و ضبط مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر