کد خبر: 857207 A

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مطرح کرد:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با اجرای برنامه‌های فرهنگی در بوستان ها و سطح شهر قزوین می توان فضا را برای معتادان متجاهر ناامن و فعالیت آنها را کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بیدخام در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، اظهار کرد: متاسفانه این روزها عرضه مواد مخدر در بوستان ها و فضاهای سبز کاملا مشهود بوده و به راحتی می‌توان تجمع معتادان متجاهر را مشاهده کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه انجام برنامه‌های فرهنگی و با نشاط در پارک‌ها فضا را برای متجاهران ناامن می‌کند، افزود: افزایش برنامه‌های نشاط اجتماعی، ورزش همگانی و مسابقات محله از عمده مواردی است که می‌تواند به عنوان برنامه‌های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

بیدخام، فقدان روشنایی در پارک‌ها را عامل دیگری برای فعالیت خرده فروشان مواد مخدر اعلام کرد و گفت: اگر روشنایی پارک‌ها در سطح شهر به خصوص فضای سبز و پارک‌ها تقویت شود، امکان فعالیت معتادان و مواد فروشان کاهش می‌یابد.

وی از نیروهای انتظامی خواست تا با گشت زنی مستمر در پارک‌ها و فضای سبز از هرگونه اقدامی که به عرضه و استعمال مواد مخدر کمک می‌کند، جلوگیری کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعتیاد یکی از پنج آسیب اجتماعی دارای اولویت در جامعه است که اگر به موقع مهار و کنترل نشود، آسیب‌های اجتماعی دیگری را در جامعه رقم خواهد زد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یادآور شد: نرخ شیوع اعتیاد در استان قزوین ۲.۹۷ درصد است و قزوین در میان ۳۱ استان کشور در جایگاه میانه قرار داشته و وضعیت نگران کننده‌ای ندارد.

 

اجتماعی و فرهنگی اجرای برنامه های فرهنگی استان کشور شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر