کد خبر: 857184 A

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان خبر داد ؛

افرادی که برای هتل‌های پنج ستاره در قزوین سرمایه گذاری کرده اند یک مهلت ۶ ماهه دیگر برای آغاز عملیات اجرایی و ساخت طرح‌های خود دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدی با بیان اینکه به جز هتل پنج ستاره ملل که در حال احداث بوده و بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مجوز ساخت چهار هتل پنج ستاره نیز صادر شده که سرمایه گذاران آنها هنوز اقدامی برای ساخت انجام نداده اند و اگر در مهلت ۶ ماهه دوم نیز دست به اقدامی نزنند مجوز آنها باطل خواهد شد.

به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی استان، پیش از این به سرمایه گذاران ۶ ماه برای آغاز اجرای طرح های خود مهلت داده شده بود.

محمدی افزود: در صورت ابطال این مجوزها، مجوزهای جدید به سرمایه گذاران هتل ساز ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم برای آغاز دوباره عملیات ساخت هتل پنج ستاره انجام شده و مالک این مجموعه قول داده که ظرف یک تا دو ماه آینده موانع پیش رو را برداشته و کار احداث را از سر بگیرد و امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده شاهد راه اندازی و افتتاح نخستین هتل پنج ستاره قزوین باشیم.

این مسئول اظهار کرد: این هتل دارای ۱۲۰ اتاق با گنجایش نزدیک به ۳۰۰ تخت را دارا خواهد بود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان با بیان اینکه ضریب اشتغال تخت در مراکز اقامتی قزوین در طول سال ۶۸ درصد است که نسبت به سال های گذشته رشد داشته است، افزود: چهار، پنج سال قبل در ایام نوروز هتل های قزوین معمولا مسافری نداشتند اما در نوروز امسال ضریب اشغال تحت در هتل های استان به ۹۰ تا ۱۰۰ درصد رسید.

محمدی یادآور شد: در نوروز سال های قبل بیشتر فروشگاه ها و واحدهای صنفی قزوین تعطیل بودند اما در نوروز سال های اخیر به دلیل هجوم گردشگران به بافت های تاریخی و اماکن دیدنی، بیشتر این مکان ها باز و فعال بوده و رونق خوبی دارند.

استان قزوین هم اکنون دارای سه هتل یک ستاره، ۶ هتل دوستاره،۳ هتل سه ستاره، ۲ هتل چهار و پنج ستاره، هفت هتل آپارتمان ، ۹ اقامتگاه بوم گردی و ۷۶ خانه مسافر است.

 

اشتغال سرمایه گذاران سرمایه گذاری گردشگری نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر