کد خبر: 857136 A

معاون سیاسی استاندار:

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین گفت: احداث و راه اندازی مرکز نگهداری معتادان متجاهر برای بهبود آنها از نیازهای اساسی استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر برای بهبود آنها از نیازهای اساسی استان است که با کمک همه دستگاه‌ها به ویژه سپاه و بسیج باید برای آن اقدام شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین افزود: به دلیل نزدیکی به تهران و استان البرز ایجاد یک مرکز نگهداری معتادان ضروری است لذا باید اجرای طرح ماده ۱۶ از سوی سپاه و بسیج پیگیری شود و ما آمادگی داریم آن را راه اندازی کنیم البته این کار شرایط و ضوابطی دارد که بایستی مهیا شود.

حبیبی ادامه داد: با تلاش نیروی انتظامی و دستگاه قضائی شاهد جمع آوری معتادان متجاهر هستیم که جای تشکر دارد و باید این وضعیت تداوم یابد.

وی عنوان کرد: اعتیاد پدیده پیچیده و بسیار مخرب و خطرناکی است که بی توجهی و غفلت به آن می‌تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد به همین دلیل خانواده‌ها باید به صورت مستمر مراقب رفتار فرزندانشان باشند تا به دام اعتیاد نیفتند و این کنترل باید در مدارس و دانشگاه‌ها و محلات هم تشدید شود.

این مسئول اضافه کرد: دستگاه‌های متولی بدانند گسترش اعتیاد برنامه دشمن است و اگر سهل انگاری کنیم دچار آسیب و هزینه‌های زیادی خواهیم شد.

معاون سیاسی استاندار خاطرنشان کرد: مبارزه با اعتیاد باید در دستور کار باشد و دستگاه قضائی هم به آن ورود کند تا با مشارکت همه عوامل بتوان به هدف رسید.

حبیبی تصریح کرد: اعتیاد آثار و ابعاد ویران کننده‌ای دارد و یک مرگ تدریجی است که اگر مبارزه با آن را جدی نگیریم دچار چالش‌های جدی خواهیم شد.

وی، ضرورت داشتن شهری با نشاط را در افزایش سلامت اجتماعی مؤثر دانست و گفت: باید کمک کنیم تا در شهر هیچ معتادی دیده نشود و جمع آوری آنها در دستور کار شهرداری‌ها و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

این مسئول افزود: از شهرداران بویژه در شهرهای بزرگ انتظار داریم همراهی کنند تا شهرها از وجود معتادان پاکسازی شود زیرا هر چقدر تعداد مناطق آسیب پذیر کمتر باشد برخورد با این پدیده راحت تر است.

حبیبی بیان کرد: اعتیاد ریشه بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی دیگر است و اگر بتوانیم با این پدیده مقابله کنیم بخش مهمی از چالش‌های دیگر جامعه کم خواهد شد.

 

جامعه سلامت مشکلات معاون سیاسی معاون سیاسی امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر