کد خبر: 856487 A

با حضور علمای شیعه و سنی؛

با حضور علما و مردم اهل سنت و اهل تشیع مراسم یادبود سردار دلها در شهرستان خواف با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خواف، مسجد امام جعفر صادق شهر خواف میزبان مردم عاشقی بود که برای پاسداشت خون شهدای امنیت گردهم آمده بودند و یاد و خاطره سردار سلیمانی و همرزمانش را گرامی داشتند.

مولوی حبیب الرحمن قهستانی از مدرسین حوزه علمیه احناف در این مراسم گفت: آمریکا دلش برای هیچ مسلمانی نمی سوزد، ببینید در افغانستان، سوریه، عراق و یمن چه جنایاتی مرتکب شده است.

این روحانی اهل سنت در ادامه افزود: ملت ایران و امت اسلام بحمدلله بیدار است و نمونه‌اش حضور پرشور مردم در مراسم تشییع سردار شهید است که این جوابی کوبنده به حرکت ناجوانمردانه استکبار است.

حجت الاسلام شمسیان امام جمعه شهرستان خواف هم در سخنانی ضمن عرض تسلیت این ضایعه دردناک بیان کرد: شهدای ما به حدیث شریف پیامبر عمل کردند که اگر کسی به فکر اسلام و مسلمین نباشد مسلمان نیست، اسلام مرز ندارد و متعلق به همه مسلمانان است.

سید ذبیح الله شمسیان در ادامه اظهار داشت: سردار سلیمانی از جمله مسلمانانی بود که برای احیای این حدیث رسول الله از جان خود مایه گذاشته و هرجایی که صدای مسلمان مظلومی به گوش رسید به یاری آنان شتافت.

به جهت پاسداشت خون سردار سلیمانی و همرزمانش در جای جای شهرستان خواف تجمعاتی برگزار شد که مسجد جامع شهر سلامی خواف، حسینیه روستای روح آباد و چمن آباد و همچنین بخش جلگه زوزن در روزهای اخیر میزبان مردم شهید پرور این دیار در سوگ سردار قاسم سلیمانی بوده است.

شهرستان خواف با جمعیت ۱۴۰ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد مقدس واقع می باشد و حدود ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

شیعه و سنی عراق مسجد حضور پرشور مردم خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر