کد خبر: 856361 A

معاون مدیرکل دفتر روستایی استانداری خبر داد:

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین گفت: ۳۳مخزن آبرسانی روستایی در سطح این استان فرسوده شده است که جابجایی و تعمیر آنها بیش از ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اکرم نجفی روز دوشنبه با اعلام این مطلب افزود: در برخی از روستاهای استان قزوین مخازن آبرسانی فرسوده شده و قدیمی است و نوسازی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی یادآورشد: در روستاهای استان ۳۳ مخزن آبرسانی فرسوده شده که جابجایی و نوسازی آنها بالغ بر ۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین گفت: همچنین ۱۷ مخزن آبرسانی روستایی نیز خارج از مدار بوده و چون معارض محلی دارد نمی‌توان به راحتی آنها را به داخل روستا منتقل کرد و ممکن است موجب حادثه ناگواری شود.

نجفی یادآور شد: اگر زمینه فروش مخازن غیر قابل استفاده و فرسوده مهیا شود می‌توان هزینه آن را در امور عمرانی هزینه کرد.

به گفته وی، در حال حاضر از مجموع ۸۲۵ روستای استان قزوین تعداد ۲۱۵ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب استان قرار ندارد که برای تأمین نیازهای آنها باید اقدام شود.

نجفی گفت: ۲۰ دستگاه آتش نشانی موجود در روستاهای استان قزوین تنها ۴۰ درصد جمعیت روستایی را پوشش می دهد و حداقل به ۳ دستگاه خودروی آتش نشانی نیمه سنگین نیاز است.

استان قزوین دارای ۸۲۵ روستا است که ۲۱۵ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب است.

 

آب و فاضلاب آتش نشانی استان قزوین پوشش روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر