کد خبر: 856169 A

مدیرکل حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری:

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: فرآیند سرمایه‌گذاری در استان قزوین باید با سرعت بیشتری برای سرمایه‌گذارانی که وارد این عرصه می شوند، صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مرتضی علیخانی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: دستگاهی که برای یک طرح سرمایه‌گذاری، مکان‌یابی انجام می‌دهد اما هنوز به صورت جامع و کامل آن را بررسی نکرده، باید در اسرع وقت وضعیت سرمایه‌گذار را مشخص کند تا از معطلی متقاضیان جلوگیری شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین افزود: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در مرکز سرمایه‌گذاری باید از طریق سامانه‌های موجود، مجوزهای لازم را در کمترین زمان ممکن بررسی کرده و اجازه ندهند تا سرمایه‌گذار در فرآیند سرمایه‌گذاری معطل بماند.

علیخانی عنوان کرد: استان قزوین طی چند سال گذشته به خاطر داشتن ظرفیت سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی، همواره مورد استقبال سرمایه‌گذاران خارجی از جمله ترکیه و چین قرار گرفته اما متاسفانه به دلیل تعیین و تکلیف مشکل برخی اراضی، بلاتکلیف مانده‌اند.

این مسئول اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون با بررسی مشکل ۲۹۹ پرونده سرمایه‌گذاری در استان قزوین مشکل ۸۵ تا ۹۰ درصد آنها مرتفع شده است.

در این نشست ۶ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف خدماتی و صنعتی مورد بررسی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه قرار گرفت.

راه‌اندازی دهکده سلامت در قزوین، احداث نیروگاه خورشیدی و مجتمع خدمات رفاهی در بوئین زهرا، احداث کارخانه آب معدنی و یک مجتمع خدمات رفاهی در منطقه رودبار الموت، تاسیس مجتمع خدمات رفاهی در جاده ساوه و راه‌اندازی رستوران باغدشت الموت از عمده طرح‌های سرمایه‌گذاری مطرح شده در این نشست بود.

یکی از طرح‌های جدید مطرح شده در این نشست، احداث دهکده سلامت با هدف تامین غذاهای رژیمی برای ورزشکاران بود که با توجه به قرارگیری آن در محدوده شهری قرار شد مراتب از طریق اتحادیه صنف رستوران داران پیگیری شود.

استان قزوین جاده سرمایه سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر