کد خبر: 856157 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: سردار سلیمانی برای دفاع از مردم مظلوم و تحت ستم دنیا شهید شد و تمام وجود خود را شبانه روز وقف حمایت مظلومان می کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام نوراله قدرتی در نشست شورای مدیران قضایی استان که در سالن جلسات دادسرای عمومی انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: تمام وجود شهید سلیمانی شبانه روز وقف دفاع از مردم مظلوم و تحت ستم دنیا و مورد احترام مظلومان عالم بود. قطعا حرکت عاملان این جنایت، بی‌پاسخ نخواهد بود و پاسخ سختی دریافت خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: دشمنان تصور می‌کنند اگر حاج قاسم نباشد، پرچم مقاومت و دفاع از امنیت مردم منطقه به زمین می‌ماند در حالی که این خیال باطلی است زیرا پرچم مقاومت، همچنان برافراشته است و مردم عراق، یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و به طور کلی همه مظلومان امت اسلامی جهان، خودشان مدافع حرکت انقلابی خود خواهند بود.

قدرتی بیان کرد: این موضوع که یک نماد مبارزه با تروریسم و حامی مظلومان ترور می‌شود، از نگاه یک جامعه حقوقی منصف که با حقوق، فقه و میثاق‌های بین‌المللی سر و کار دارد، قطعا نقض آشکار اسناد حقوق بین‌الملل و مصداق بارز جنایت علیه بشریت است و باید به صورت جدی مورد توجه حقوقدانان دنیا قرار گیرد.

وی اضافه کرد: شهادت امثال سردار سلیمانی موجب مضاعف شدن مسئولیت خدمت به مردم توسط مسئولان برای تحقق اهداف بلند شهدا از جمله اجرای عدالت، احقاق حق و ابطال باطل است و امیدواریم روح مطهر این شهید با ارواح شهدای کربلا محشور شود.

 مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: با وجود آنکه رسانه های بیگانه به صورت علی الدوام علیه سردار سلیمانی کار می‌کردند اما ایشان طبق اکثر نطرسنجی ها به عنوان سردار حامی مظلومان، سرباز ولایت و امامت و مطیع امر ولی فقیه زمان، چهره‌ای محبوب شناخته می‌شد.

قدرتی ادامه داد: این محبوبیت، خشمی مقدس علیه مستکبران و آمریکا را رقم خواهد زد. از خدا می‌خواهیم توفیق دهد راه این شهید بزرگوار و شهدای همراه ایشان ادامه یابد و ما به عنوان مسئولان کشور، وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهیم.

 رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی شاخصه اخلاص بود حضور او در دل دشمن از جان گذشتگی او  در دوران جنگ هشت  سال دفاع مقدس نقش بسزایی در مبارزه با صدام داشت و مبارزه با اشرار، منافقین را بر عهده داشت. این شهادت وظیفه ما را دو چندان می کند، شهید سلیمانی سنبل  ونماد مدیرهای انقلابی بود.

وی یادآور شد: با انتصاب آیت الله رئیسی مردم به دستگاه قضایی امیدوار شدند و همه مدیران باید آستین ها را بالا بزنند و این امید را به اعتماد تبدیل کنند و در شعبات دادگاه ها پیگیر مسائل و مشکلات پرونده ها شوند.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه ضمن تحلیل آمار حوزه های قضایی گفت: در راستای بخشنامه و دستورالعمل رییس محترم قوه قضاییه بنا شده است همه پرونده هایی که قبل از اول مهرماه امسال ثبت شده است استخراج و طبق مفاد دستورالعمل تعیین تکلیف و بررسی شود.  به این منظور کمیته ای اجرایی تشکیل و از فردا با برنامه ریزی نسبت به اجرایی نمودن آن اقدام شود.

رئیس کل دادگستری با اشاره به غافل نشدن از موضوع  کاهش جمعیت کیفری افزود: کمیته اطاله دادرسی در کلیه حوزه های قضایی فعال شود و ظرف یک هفته آینده تمام پرونده های تحت نظر و تحت قرار تامین هستند مورد بررسی قرار گیرد. راهکارهای عملی برای جلوگیری از زندانی کردن افراد مورد بحث قرار گیرد و تمام توان خود را صرف کاهش جمعیت قانونی با استفاده از مبادی قانونی انجام شود.

استان قزوین جنگ سوریه لبنان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر