کد خبر: 856119 A

شهردار شیراز اعلام کرد:

شهردار شیراز اعلام کرد: باور دارم که سردار شهید قاسم سلیمانی قهرمان اسطوره ای تاریخ معاصر ایران است.

به گزارش پایگاه ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در جمع معاونین و مدیران شهرداری شیراز ضمن تسلیت فقدان سرباز فداکار وطن سردار سلیمانی به همه ملت سربلند ایران گفت: اطمینان دارم آیندگان حتی بیش از امروز به این مرد بزرگ احترام خواهند گذاشت و به او افتخار خواهند کرد.

وی با بیان اینکه خون این شهید بزرگوار محور وحدت، همگرایی و همفکری بین مردم شده و امیدوارم فضای کنونی کشور حول همین محور امتداد پیدا کند، افزود: امروز و در شرایط حساس به وجود آمده نیاز داریم با هر نوع تفکر و نگاه سیاسی کنار هم باشیم و همه گروه ها و افراد، همدیگر را پشتیبانی کنیم. پیامی که این ماجرا برای همه ما دارد این است که قدر داشته های خود و کسانی که در لحظات سخت کنار ملت بوده اند و از مرزهای کشور دفاع کرده اند را بدانیم.

شهردار شیراز خطاب به مدیران شهری حاضر در این نشست که اکثرا دوران جنگ را تجربه کرده اند، گفت: فرماندهان بزرگی از شیراز نیز در دفاع مقدس به شهادت رسیدند و یادگاران ارزشمندی از جنگ تحمیلی نیز هم اکنون در این شهر زندگی می کنند. از این رو ما نیز در مجموعه شهرداری باید تلاش کنیم به قدر توان خود خدمتگزار و قدردان مردمی که این فرماندهان را در دامان خود پرورش داده اند، باشیم.

اسکندرپور با بیان اینکه ضروری است جوانان و نوجوان ایران به سردار سلیمانی و دیگر فرماندهان وطن افتخار کنند، افزود: در پیام تسلیتی که به مناسبت شهادت سردار سلیمانی نوشتم، از وی به عنوان سرباز فداکار وطن نام بردم و ایشان نیز در وصیت نامه اش به این عنوان افتخار می کند. به مفهوم واقعی ایشان یک سرباز فداکار برای وطن و یک فرمانده ویژه برای کشورهای سطح منطقه بود.

اسکندرپور ضمن آوردن مثالی از تاریخ اساطیری ایران ،رستم را معروف ترین اسطوره تاریخ اساطیری برشمرد و افزود: مردم ایران در تاریخ اسطوره ای دل گرم به رستم هستند که می تواند کشور را نجات دهد. در تاریخ معاصر نیز شخصیت هایی وجود دارند که مردم دلشان به حضور آنها گرم بود‌. من ایمان و باور دارم که بخش اعظمی از مردم کشور نیز به حضور سردار سلیمانی به ویژه هنگام مبارزه با داعش دلگرم بودند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مقاومت جانانه سردار سلیمانی و همرزمانش نبود چند صباحی نمی گذشت که ما در مرزهای غربی کشور باید داعش را تحمل می کردیم اما حضور این سرباز فداکار وطن و همرزمانش کشور را از یک بحران عظیم نجات داد. اگر رستم قهرمان تاریخ  اسطوره ای ما است، سردار سلیمانی قهرمان تاریخ معاصر است و یک قهرمان واقعی است که با جانش و حضورش در نقطه نقطه عراق توانست کشور را در آن مقطع از وجود داعش نجات دهد.

اسکندرپور که خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است در خصوص روزهای جنگ گفت: جنگ به سادگی صحنه ها و بازی هایی که در فیلم های سینمایی نشان می دهند، نیست. جنگ دل شیر می خواهد. در تصاویری که از سردار سلیمانی نشان می دهند، ایشان روی خاکریز و نه در کنار آن راه می رفت، من این گونه رفتار را قبلا در تیرماه سال ۶۷ از سردار نبی رودکی هنگامی که شلمچه آماج بزرگترین حجم عملیات توپخانه ای بود، دیدم که نشان از شجاعت این فرماندهان بزرگ دارد.

ایران جنگ شیر فیلم های سینمایی هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر