کد خبر: 855841 A

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

معاون وزیر کشور گفت: اعتبارات لازم برای پرداخت تسهیلات جبران خسارت سیل امسال در بخش‌های کشاورزی، مسکن و انرژی کافی است و مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسماعیل نجار در نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان قزوین اظهار کرد: در کل کشور یک برآورد ۳۵ هزار میلیارد تومانی در پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض برای جبران خسارت سیل وجود داشت که هم تسهیلات و هم کمک های بلاعوض و هزینه کرد آنها در هرکدام از بخش‌ها  با توجه به مصوبه دولت تعیین و سامانه سجاد نیز به همین منظور ایجاد شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: در حوزه‌های کشاورزی، مسکن و سایر حوزه‌ها نیز برای جبران خسارات سیلاب امسال هیچ مشکل مالی برای پرداخت تسهیلات و کمک بلاعوض نداشته و نداریم و بر اساس برآوردهای اولیه و ثانویه و سامانه سجاد اعتبارات لازم پیش بینی شده است.

نجار ادامه داد: در حوزه بهبود زیرساخت های دچار آسیب شده نیز بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی هر کدام ۷۰۰ میلیارد تومان درخواست داشتند که به آنها ارائه شد.

وی اعلام کرد: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای جبران خسارات وارد شده به زیرساخت های حوزه انرژی در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته است که خود وزارت نیرو باید آن را تقسیم کند.

معاون وزیر کشور بیان کرد: در حوزه شهرداری‌ها نیز چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت سیل برآورد شده که جبران تمام آن شدنی نیست اما فعلا هزار میلیارد تومان به سازمان همیاری شهرداری‌ها تخصیص داده شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران خاطرنشان کرد: در سیلاب امسال با همه تلاش‌هایی که دستگاه‌های اجرایی مختلف کشور کردند، دولت مورد کم لطفی قرار گرفت و صدا و سیما در افکارسنجی خود اعلام کرد مدیریت بحران ۸۳ درصد ضعیف عمل کرده است که منصفانه نبود.

نجار با اشاره به کمبود تجهیزات و امکانات مدیریت بحران گفت: با وجود این کمبودها می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های دستگاه های اجرایی نقایص را جبران کرد و اگر دستگاهی در صورت بهره مندی از این امکانات از ارائه آن صرف نظر کند متخلف است و می‌توان با آن برخورد کرد.

وی یادآورشد: در راستای خرید و تهیه نردبان‌های بلند مرتبه برای آتش نشانی‌ها  نیز امسال چهارصد میلیارد تومان برای این امر تخصیص یافته است.

 

انرژی سیل کشاورزی مسکن سازمان مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر