کد خبر: 855536 A

در استان البرز؛

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز از آغاز ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه روابط کار از طریق سامانه جامع روابط کار وزارتخانه به جامعه کار و تولید در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین فلاح نژاد با اشاره به اینکه فعالیت و استقرار سامانه جامع روابط کار سبب تسهیل امور کارگران و کارفرمایان در بخش روابط کار می‌شود، گفت : راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار با هدف کاهش مراجعات حضوری کارگران و کارفرمایان به ادارات کار و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده در وزارت کار ایجاد شد .

وی افزود: سلامت، شفافیت و سرعت از مزایای راه اندازی این سامانه است و امکان نظارت و پایش بر فعالیت‌های حوزه روابط کار فراهم آمده است.

مدیر کل تعاون ،کار ورفاه استان در تشریح فرآیند ثبت نام در سامانه جامع روابط کار گفت: از آنجا که استفاده از این سامانه  به احراز هویت کارگران و کارفرمایان در دفاتر پیشخوان دولت منوط است لذا کارگران و کارفرمایان برای انجام امور مربوط به احراز هویت باید در ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت تعیین شده در استان مراجعه و ثبت نام کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را از دفاتر پیشخوان دولت دریافت کنند .

وی ادامه داد: پس از احراز هویت و دریافت نام کاربری ورمز عبور نیازی به مراجعه حضوری کارگران وکارفرمایان به ادارات تعاون، کار ورفاه اجتماعی نیست و فرد می تواند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که از طریق ثبت نام در دفاتر پیشخوان دریافت کرده، درخواست خود را پیگیری کند.

فلاح نژاد در خصوص تعرفه دفاتر پیشخوان در راستای احراز هویت افراد برای سامانه جامع روابط کار یادآور شد: کارگران و کارفرمایان باید فقط برای یکبار با در دست داشتن مدارک هویتی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند و پس از تشکیل پرونده نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد خود اقدام کنند و تعرفه ثبت نام در این سامانه در دفاتر پیشخوان برای کارگران ۵ هزار تومان و برای کارفرمایان نیز ۶ هزار تومان تعیین شده است.

وی خاطر نشان کرد : نام کاربری و رمز عبور برای متقاضی (کارگروکارفرما) از طریق سامانه پیامک می‌شود و باید توجه داشت نام کاربری ورمز عبور مخصوص متقاضی است و بایستی در حفظ آن کوشا بوده و در اختیار شخص دیگری قرار ندهند.

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز در پایان بیان داشت: با راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار تمام این مراحل به صورت الکترونیکی انجام خواهد گرفت و کمک زیادی در زمینه صرفه جویی در زمان و هزینه های رفت و آمد صورت می گیرد.

با راه اندازی این سامانه از سوی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی ، خدمات مختلف در حوزه روابط کار، بازرسی کار، تشکلات کارگری و کارفرمایی، بیمه بیکاری وسایر امور تخصصی این حوزه بصورت الکترونیکی به جامعه هدف ارائه می‌شود.

حسین فلاح نژاد سامانه جامع روابط کار مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر