کد خبر: 855384 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: سال گذشته میزان سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان گیلان ۷۱ کار بوده که امسال به ۸۰ هکتار رسیده و در ۹ ماهه امسال ۳۵ هکتار توسعه گلخانه در استان انجام شده است.

به گزارش ایلنا از رشت،علی درجانی با بیان اینکه توسعه گلخانه در گیلان باید موردتوجه قرار گیرد، اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی ابلاغیه را به سازمان جهاد کشاورزی گیلان ابلاغ و باید امسال ۸۰ هکتار توسعه یابد.

وی با اشاره به میزان سطح زیر کشت گلخانه‌ای در سال گذشته گفت: سال گذشته میزان سطح زیر کشت گلخانه‌ای در استان گیلان ۷۱ کار بوده که امسال به ۸۰ هکتار رسیده و تابع الآن و در ۹ ماهه امسال ۳۵ هکتار توسعه گلخانه در استان انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اذعان به اینکه پرورش گیاهان گلخانه‌ای منجر به افزایش اشتغال در استان گیلان می‌شود، تصریح کرد: گلخانه داران گیلانی توانستند ۹۱۹ تن انواع سبزی و صیفی‌جات و ۹ میلیون انواع گل‌های آپارتمانی، زینتی، گیاهان فصلی، درختچه‌های زینتی و گل‌های شاخه بریده را پرورش داده و تولید کنند.

درجانی با تأکید برافزایش ضریب امنیت غذایی محصولات گلخانه‌ای بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای اجرایی شدن برنامه اقتصاد مقاومتی توسعه گلخانه است زیرا باعث ارتقای بهره‌وری محصولات صرفه‌جویی در مصرف آب افزایش صادرات و افزایش ضریب امنیت غذایی می‌شود.

وی استان گیلان را یک استان با ظرفیت بالا در توسعه محصولات گلخانه‌ای افزود: استان گیلان دارای شرایط زیست‌محیطی و آب و هوایی و اقلیمی بسیار خوبی است و کشاورزان می‌توانند با استفاده از این ظرفیت گل و گیاه زینتی در فضای باز با برش داده و خوشبختانه هم‌اکنون از فضای باز کشاورزان می‌توانند ۲۳ میلیون اصله درخت و درختچه زینتی گلخانه‌ای را پرورش دهند.

 

استان گیلان اشتغال جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر