کد خبر: 855376 A

صیفوره احمدی نژاد، بانوی هنرمند جزیره قشم موفق به کسب رتبه برتر در ایده شو صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه صنایع دستی استان هرمزگان شد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان،این رویداد با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان و جهاد دانشگاهی در حاشیه پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان برگزار شد.

در این برنامه 10 ایده صنایع دستی و گردشگری توسط هیات داوران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت از این تعداد، سه ایده به عنوان ایده‌های برتر انتخاب و تجلیل شدند.

نوآوری، بیان، قابلیت اجرای ایده، کاربردی و علمی بودن ایده، داشتن گواهی ثبت اختراع، انطباق با نیازهای بومی و محلی، قابلیت اشتغالزایی و نیاز جامعه به ایده مربوطه مهم ترین شاخص‌هایی بودند که در انتخاب ایده های برتر موثر بودند.

در پایان این برنامه زینب رنجبر با ایده راه اندازی سافاری از بندرعباس تا میناب، انسیه ابول پور با ایده توکو(زری بافی با حصیربافی)، صیفوره احمدی نژاد با ایده گلابتون دوزی بر روی کیف های چرم، به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی هرمزگان از  ۸ تا ۱۳ دی ماه در محل دایمی نمایشگاه های بندرعباس میزبان علاقمندان صنایع دستی بود و نمایندگان قشم هنر جزیره را در دو غرفه به نمایش گذاشتند.

ایده شو رویدادی است که در آن، افراد، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک می‌زنند.

 
 
صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری قشم هرمزگان پنجمین نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر