کد خبر: 855339 A

استاندار بوشهر مطرح کرد:

استاندار بوشهر با بیان اینکه 6 پیمانکار در اجرای طرح شبکه فاضلاب بافت بوشهر فعالیت می‌کنند، خاطر نشان کرد: در اجرای طرح فاضلاب در بافت بوشهر 130 میلیارد تومان جذب شد که نقش مهمی در احیاء بافت تاریخی دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست هیات‌ امنای مدرسه سعادت بوشهر و بازدید از اسناد و مدارک تاریخی این مدرسه با بیان اینکه این شهر دارای جایگاه و پیشینه مهم فرهنگی و تاریخی است، اظهار داشت: مدرسه سعادت در بافت تاریخی بوشهر مستقر است و جایگاه مهمی در عرصه فرهنگی و ادبی دارد.

وی، با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بافت تاریخی بوشهر از اجرای طرح شبکه فاضلاب در این بافت خبر داد و بیان کرد: یکی از زیرساخت‌های مهم در بافت بوشهر اجرای شبکه فاضلاب است که این مهم در دستور کار قرار گرفت.

گراوند با اشاره به اینکه مدرسه سعادت بوشهر در مرکز بافت این شهر تعریف شده است، تصریح کرد: با اتمام زیرساخت‌ها و احیاء آن، رونق بافت تاریخی بوشهر در بخش‌های مختلف اجتماعی، گردشگری و سکونت‌گاهی فراهم می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر امسال افتتاح و وارد مدار بهره‌برداری می‌شود تصریح کرد در اجرای این طرح بیش از 44 کیلومتر شبکه گذاری شده که 80 درصد آن به سبب عرض کم کوچه‌ها به صورت دستی انجام شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح گذر هنر در بافت بوشهر با همکاری شهرداری بیان کرد: طرح‌های عمران شهری باید در بافت تاریخی بوشهر توسعه یابد تا زمینه جذب توریسم در این بافت فراهم شود.

گراوند با تاکید بر تسریع در اجرای طرح بهسازی و بازسازی مدرسه تاریخی سعادت تصریح کرد: مدرسه سعادت نقش موزه در بافت تاریخی بوشهر دارد که باید در تکمیل بازسازی این مدرسه تاریخی تلاش شود.

روابط عمومی شهرداری گردشگری مدرسه موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر